3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zagłuszanie poznawcze, klucz do unikania negatywnych myśli

Zagłuszanie poznawcze, klucz do unikania negatywnych myśli

the ludzki umysł Nigdy nie odpoczywa i chociaż mózg jest bardzo potężnym narzędziem, może też nim być Niszczyciel Jeśli sprawuje bardzo ścisłą kontrolę nad tym, jak się zachowujemy i jak się czujemy. the Zniekształcenie poznawcze Według psychologa Miguela Ángela Risaldosa, autora książki Is Fragile a Bad Thing?, jest to technika, która pozwala jednostce zdystansować się od swoich myśli i niekoniecznie nadawać im znaczenie.

Ta technika pomaga Niezdolność do nieprzyjemnych myśli. Dla Eleny Cerezo, psychologa z El Prado Psicólogos, dobre zdrowie psychiczne nie oznacza tyle dobrego samopoczucia, co czuję się dobrzeA do tego konieczne jest zaakceptowanie nieprzyjemnych myśli i uczuć.

Zniekształcenie poznawcze pozwala nam zrozumieć, że myśli to tylko myśli. Jeśli jesteś tego świadomy, możesz uwolnić się od ich potężnej kontroli nad swoim zachowaniem i nie będzie to dla ciebie łaskawe Połączenie tego, co podpowiada nam rozum, z rzeczywistością.

Jeśli nie możesz zdystansować się od tego, co mówi twój umysł, przestaniesz brać pod uwagę wiele osobistych doświadczeń, które mogą wpływać na sposób myślenia, a w niektórych przypadkach rozmazać tu i teraz. Rizaldos wyjaśnia, że ​​kiedy dochodzi do fuzji, osoba nie rozróżnia idei od rzeczywistości.

zatem, Można by pomyśleć, że są to prawdy absolutne I zapomnij o sprzeczności z rzeczywistością. Zniekształceń poznawczych nie da się zrozumieć bez integracji. Ta technika pomaga, aby nieprzyjemne myśli nie kontrolowały zachowania osoby Nie bierz treści swoich pomysłów dosłownie.

3 skuteczne formuły, aby osiągnąć ten cel

Istnieją trzy sposoby na nieangażowanie się w myślenie i nabranie dystansu:

  • Umieść przed myślą zdanie „Myślę o…”.
  • Przestań myśleć o obrażaniu zwrotami takimi jak „Już jestem z historią, która jest bezwartościowa” lub „Już jestem z historią, że jestem głupi”.
  • Daj im głos postaci lub komika, który rozśmiesza negatywne lub niewygodne myśli. Metody te pomagają zdystansować osobę od myśli i nie nadawać wartości wszystkiemu, co myśli.
READ  Nowe spojrzenie na pierwszą czarną dziurę widzianą przez ludzkość ujawnia szczegółowo jasny pierścień fotonów wewnątrz