6 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zagadka logiczna: Juanita 42 lata i Carmen 5/7 Kto jest najmłodszy?

Spraw, by nauczyciel matematyki był z ciebie dumny! Uwielbiamy sprawdzać Twoje umiejętności z liczbami. wschód Puzzle logiczne Spowodowało to więcej niż jeden ból głowy dla użytkowników sieci społecznościowych, których zachęcano do rozwiązania tego problemu Wirusowe doodbytnicze To mówi nam o czasie. Jeśli sobie z tym poradzisz, zachęcamy Cię do przetestowania swojego umysłu i rozwiązania tej logicznej zagadki: Gustavo urodził się, gdy jego ojciec miał 25 lat. Ile będą mieć lat po 15 latach?

Czy dasz radę go rozwiązać? Oto problem, który będziesz musiał rozwiązać: Juanita i Carmen to dwie siostry. Pierwsza ma 42 lata, a druga 5/7 wieku jej siostry. Jaki jest wiek Carmen i najmłodszych? Tym razem damy Ci 30 sekund na znalezienie prawidłowej odpowiedzi. Jeśli czas mija i nie możesz go znaleźć, nie martw się, w kolejnych wierszach zrobimy krok po kroku. szczęście!

Piękna kobieta drapie się po głowie dużym ołówkiem
Piękna kobieta drapie się po głowie dużym ołówkiem

Rozwiąż wirusowe wyzwanie

Jeśli dotarłeś tak daleko, gratulacje, twoje logiczne rozumowanie odróżnia cię od innych uczestników tej układanki. Aby rozwiązać to wirusowe wyzwanie, będziemy musieli wykonać kilka prostych operacji, pamiętając o danych, które nam przekazali:

Juanita ma 42 lata

Carmen 5/7 42 (wiek jej siostry)

Pierwszą rzeczą, którą musimy rozwiązać, jest ułamek (liczba wyrażająca pewną liczbę części pobranych z całości podzielonej na równe części; reprezentowana przez poziomą kreskę oddzielającą licznik od mianownika).

Najpierw skupiamy się na liczbie na dole i 42, zauważamy, że gdy mnożymy, 6 będzie rozwiązaniem, ponieważ 6 x 7 = 42

Teraz zostaje nam 5×6, co daje nam odpowiedź 30. Więc to mówi, że:

Carmen ma 30 lat i jest młodsza z dwóch sióstr, ponieważ Juanita ma 42 lata, a ma 12 lat.

Czym są łamigłówki logiczne?

READ  Glina, len, drewno...jak naturalny wystrój wpływa na zdrowie emocjonalne

Możemy ją zdefiniować jako rodzaj hobby lub gry polegającej na szukaniu rozwiązania zagadek lub odnajdywaniu ukrytego znaczenia frazy, tylko podążając ścieżką naszej intuicji i rozumowania, a nie posiadając rozległą wiedzę na dany temat w specyficzny.

Test dopasowania: niewielu może to rozwiązać!

Do przetestowania tej umiejętności służy pudełko zapałek. Weź kilka, połóż je na stole i odpowiednio je uporządkuj. Pięć domowych wyzwań w losowej kolejności trudności.

To test modelu Howarda Gardnera (wybitnego amerykańskiego psychologa i profesora na Uniwersytecie Harvarda), który jest jednym z ośmiu typów inteligencji przestrzennej na stole. Mówiąc prościej, wiąże się to ze zdolnością ludzi do rozumienia takich aspektów, jak kolor, kształt, kształt, przestrzeń i relacje między nimi. Wejdź tutaj i rozwiąż to w zaledwie 10 sekund!

Czytaj