22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Za każdym razem, gdy się czegoś uczymy, nasz mózg nagradza nas uczuciem przyjemności i dobrego samopoczucia”.

„Za każdym razem, gdy się czegoś uczymy, nasz mózg nagradza nas uczuciem przyjemności i dobrego samopoczucia”.

Czy można zmienić nasz mózg? Czy możemy go edukować i reedukować? mózg To urządzenie myślące, za pomocą którego zarządzamy wszystkimi naszymi zachowaniami. My Pozwala zdobywać nową wiedzę i doświadczenia oraz nadawać im znaczenie, szczególnie emocjonalne, które modyfikują sposób, w jaki postrzegamy środowisko i siebie samych oraz odnosimy się do nich. Ale Nasze umysły i mózg To nie jest naprawione, Zawsze mogą się rozwijać i poszerzać horyzonty.

Tak nam to wyjaśnia w swojej nowej książce Edukuj swój umysł (Wydawnictwo Grigalbo) Doktor David Bueno jest biologiem, specjalistą w dziedzinie neuroedukacji i autorem kilku odnoszących sukcesy książek, takich jak Nastoletni mózgKto zdobył nagrodę Zimbelli 2023 we Włoszech.

„Starzy są tylko ci, którzy nie chcą się uczyć” – to zdanie zwykli mawiać twoi dziadkowie. I tak wyrażasz to w swojej nowej książce. Czy możemy kontynuować naukę w dorosłości i starości? Jakie przeszkody napotyka nasz mózg na tych etapach?
– Oczywiście w wieku dorosłym i na starość możemy kontynuować naukę, o ile nie zaczniemy rozwijać się u nas w chorobach neurodegeneracyjnych. Jest to więc poważna przeszkoda dla naszego umysłu. Nie jest to jednak tak proste, jak w dzieciństwie i młodości; Uczymy się, ponieważ mózg jest elastyczny, ponieważ jest elastyczny, ponieważ tworzy nowe połączenia nerwowe.