29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

YouTube sojusznikiem w edukacji?  Trish Luna umożliwia to dzięki „Astrofizykom w działaniu”

YouTube sojusznikiem w edukacji? Trish Luna umożliwia to dzięki „Astrofizykom w działaniu”

Istnieją różne uprzedzenia dotyczące sieci społecznościowych i influencerzy. Jednak w tych przestrzeniach mieszkają również twórcy treści, którzy zamierzają wnieść wiedzę do społeczności wirtualnej.

Trish Lunaz kanału „Astrofizycy w akcji”, uczestnicząc w Vidcon Meksyk 2023 Jej doświadczenie jako nauczyciela YouTube. Mianowicie, oprócz robienia wirusowych wyzwań, jest wydawcą i pasjonatką nauki.

Trish jest lekarzem astrofizykiem, profesorem i badaczem na Narodowym Autonomicznym Uniwersytecie Meksyku. Na swoich platformach cyfrowych ma ponad 300 000 obserwujących, których zdobyła dzięki umiejętności rozpalania wyobraźni i ciekawości wszechświata.

Poprzez swoje filmy stara się przybliżyć wiedzę nt istnienieZ tego powodu została uznana za ważną YouTuberkę w branży, umacniając swoją reputację czołowego nauczyciela astronomii.

Młoda kobieta zaczynała jako twórca treści z miłości do astrofizyki. „Na kanale jesteśmy Zeus, Norberto i ja, jesteśmy astronomami i już publikowaliśmy prywatnie, prowadziliśmy warsztaty i konferencje” – powiedział.

Trish Luna na VidCon Mexico 2023. Zdjęcie: Fernanda OH/EL UNIVERSAL

Luna i jego współpracownicy znaleźli w Internecie okazję do rozpowszechniania informacji naukowych wśród fanów astronomii, oferując nawet rekomendacje książek dla tych, którzy chcą zacząć zgłębiać ten temat lub dla tych, którzy są już bardziej zaawansowani.

„Widzieliśmy w sieciach społecznościowych miejsce, w którym możemy dotrzeć do większej liczby osób i podzielić się naszą wiedzą o wszechświecie” – powiedział. W tym czasie zespół robił doktorat, co sprawiło, że chcieli podzielić się tym, czego się nauczyli na zajęciach.

„Oprócz tego, że kochamy to robić, uwielbiamy to studiować i komunikować się z tym astronomia Jest to jedna z tych nauk ścisłych, które cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że ludzie chcą wiedzieć więcej o wszechświecie. Widzieliśmy również okazję, w której nie było żadnych treści w języku hiszpańskim na te tematy i dlatego zdecydowaliśmy się otworzyć kanał”.

Przeczytaj także Czy szok kulturowy wpływa na zdrowie psychiczne? Tak czuła się Chingu Amiga, kiedy po raz pierwszy pojawiła się jako influencerka w Meksyku

READ  Test osobowości wirusa | Zdjęcie, które wybierzesz, pokaże Ci, czego potrzebujesz, aby zmienić swoje życie | Test wirusowy dzisiaj | test osobowości | Test psychologiczny | Meksyk | MX | Stany Zjednoczone | Kolumbia | Argentyna | nda nnrt | Meksyk

Najważniejsze dla kanału youtube Celem edukacji nie jest zdobywanie naśladowców, ale przekazywanie wiedzy w sposób uczciwy i rzetelny.

„W przypadku 'astrofizyków w akcji’ wiele razy, kiedy cytujemy artykuł, który umieściliśmy w filmie lub w opisie, musimy go mieć. I do tego my, studenci jakiejś nauki, jesteśmy przyzwyczajeni że musimy czytać wszystkie źródła ściśle i nie wymyślać. Wyjaśnił, że powiedzenie: „Nie wiem, to jest dużo lepsze niż zmyślanie”.

Dużym wyzwaniem dla twórców treści jest przekazywanie prawdy i zaprzeczanie informacjom, które nie mają wystarczających dowodów, ale często przyciągają swoich zwolenników.

Trish Luna na VidCon Mexico 2023. Zdjęcie: Fernanda OH/EL UNIVERSAL

„Jedną z rzeczy, które robimy na kanale, jest odrzucenie Fałszywe wieści Co również pojawia się i rozprzestrzenia z zawrotną prędkością, jak ta sprawa z UFO, albo te rzeczy, w które ludzie chcą bardzo szybko uwierzyć. Dlatego siadamy, aby przeanalizować, co się dzieje i wyłożyć źródła” – wyjaśnił.

przekazać Informacja Z włączeniem ma ogromne znaczenie dla tych, którzy chcą zapuścić się w świat sieci społecznościowych. dookoła tego, Trish „Pomaga to również widzom wiedzieć, że oglądane przez nich treści są weryfikowalne, a my ich nie wymyślamy” – zauważył.

Przeczytaj także Czy w cyfrowym świecie istnieje równość? Influencerka Florencia Gilot mówi niewygodną prawdę

Podobnie jak Trish, jest więcej osób, które chcą sprofesjonalizować swoje pasje i stać się liderami w dziedzinie nauki. Doktor astrofizyki podzielił się kilkoma wskazówkami Edukacja przez internet.

Powiedział: „Kiedy bardzo pasjonujesz się jakimś tematem, możesz go kontynuować, ponieważ nigdy nie będziesz wiedział wszystkiego na ten temat. W szczególności wszechświat jest bardzo duży, więc jest w nim wiele rzeczy, o których możemy porozmawiać”.

YouTuber poradził nowym pokoleniom, aby odważyły ​​się przejść z sal lekcyjnych do środowisk cyfrowych. „Jedna rada, jakiej mogę im udzielić, to wybranie tego, o czym chcą rozmawiać, najlepiej czegoś, co naprawdę im się podoba, tak aby nie mieli trudności ze znalezieniem tego, przeczytaniem i przyswojeniem”.

READ  7 owoców, które pokochają Twoje nerki, skorzystaj z ich dobrodziejstw

Na koniec Luna wezwała do zaprzestania stygmatyzowania YouTuberów naukowych:

„Jedną z rzeczy, które społeczność YouTuberów zawsze mówi swoim nauczycielom w klasie, jest to, że nie postrzegają nas jako wrogów, ale jako sojuszników, którzy uzupełniają materiał na zajęciach” – powiedział.

Zapisz się tutaj Aby otrzymywać nasze biuletyny z codziennymi wiadomościami, opiniami i wieloma innymi opcjami bezpośrednio na swój adres e-mail.

Foh / sól