2 maja, 2024

Wyspy Owcze przegrały z Polską 32:28, co przekreśliło ich nadzieje na awans do drugiej rundy.

Mannheim (Niemcy), 15 stycznia (EFE).- Wyspy Owcze straciły marzenie o awansie do drugiej rundy mistrzostw Europy w Niemczech po poniedziałkowej porażce z Polską 32-28.

Nie powstrzymało to jednak 5000 fanów Faro zgromadzonych na berlińskiej Mercedes-Benz Arena, czyli 10 procent całej populacji kraju atlantyckiego, od trenera Petera Bretsdorfa-Larssona i jego zawodników do pożegnania prawdziwych bohaterów.

Występ turnieju w tym małym kraju liczącym nieco ponad 53 000 mieszkańców można określić jako prawdziwe osiągnięcie, podobnie jak liczba widzów, którzy w zeszłą środę przybyli na MERKUR Spiel-Arena w Düsseldorfie na dzień otwarcia Mistrzostw Europy.

Bałkany zdystansowały się od drużyny Atlantyku po zwycięstwie 32:29 nad Słowenią w dniu otwarcia. W ostatnią sobotę w mistrzostwach zremisowano z Norwegią 26:26, a Elias Ellefsen strzelił rzut karny w ostatniej sekundzie przeciwko Skibagod.

Remis pozwolił drużynie Wysp Owczych dotrzeć do finałowego dnia z szansami na wejście do drugiej rundy, w której Nordycy zmierzą się dziś wieczorem ze Słowenią (20:30). Polska.

Pierwszy warunek, którego Wyspy Owcze nie są w stanie spełnić ze względu na determinację Polski, aby nie wypadać z mistrzostw Europy, traktuje wszystkie swoje mecze jako porażki.

Rzeczywiście, środkowy obrońca A Skipagotu po raz kolejny zabłysnął dla atlantyckiej drużyny, strzelając dziewięć goli, a skrzydłowy Hakun av Teigum zakończył mecz z dziesięcioma golami, w tym jednym z ośmiu z rzutów karnych. Dwa gole w osiemnastej minucie pierwszej połowy (9-11).

W drugiej połowie Wyspy Owcze nie były w stanie obronić się przed atakiem Polski, wykorzystując siłę fizyczną Kamila Tsiprasaka o skoku 2,07 m i skrzydłowego Simona Cicco, którzy bezlitośnie zdobyli dwa punkty.

Trzymając się bramek Cicco, który strzelił dziesięć bramek, i Cipraka, który strzelił o jednego gola mniej, Polska zwyciężyła (32-28) i zakończyła marzenie Wysp Owczych, ale nie z niezatartym wspomnieniem pozostawionym przez drużynę Atlantyku. Jeden z najlepszych bohaterów tych Mistrzostw Europy.