23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wydział Lekarski zajmuje siódme miejsce w rankingu najlepszych miejsc na egzaminie MIR

Wydział Lekarski zajmuje siódme miejsce w rankingu najlepszych miejsc na egzaminie MIR

Data pierwszej publikacji:
31.05.2024

Zdjęcie: Mitxy. UPV/EHU.


Z raportu wynika, że ​​studenci studiów medycznych na Uniwersytecie Kraju Basków zajmują siódme miejsce z łącznie 41 hiszpańskich uniwersytetów oraz innych uniwersytetów wspólnotowych (UE) i niewspólnotowych w rankingu najlepszych miejsc uzyskanych w egzaminie MIR 2024. opublikowane przez Ministerstwo Zdrowia. 48,01% absolwentów UPV/EHU, którzy zdali ostatni egzamin MIR (2024) znalazło się w tzw. „mocnej grupie”; To 27% najlepszych światowych wyników (73. percentyl). Biorąc łącznie dwa lata (2023 i 2024), UPV/EHU znajduje się w pierwszej trójce rankingu TOP73 wszystkich uczelni. Ponadto wyniki tej edycji pokazują, że Wydział Lekarski i Pielęgniarski UPV/EHU jest drugim najlepszym wydziałem w rankingu „Średni profil kandydata” (27 percentyl).

Kolejnym istotnym faktem jest to, że wszystkich 249 studentów UPV/EHU, którzy złożyli wniosek o MIR 2024, zdało egzamin. Do egzaminu MIR 2024 przystąpiło ogółem 12 721 uczniów, z czego 92,4% zdało egzamin końcowy, a 72,5% zdających zapewniło sobie miejsce.

Dziekan Wydziału Lekarskiego i Pielęgniarstwa Joseba Pineda określił te wyniki jako „doskonałe, co potwierdza zaangażowanie tej publicznej uczelni w dążenie do doskonałości akademickiej i kształcenie kompetentnych specjalistów w dziedzinie opieki zdrowotnej dla społeczności”. Jego własnymi słowami: „Wyniki można określić jako niezwykłe, zarówno pod względem rozkładu globalnego, jak i tendencji do znajdowania się znacznie powyżej „oczekiwanych” pozycji rozkładu losowego. Liczby wyrażają trend, który dotyczy całej klasy, a nie tylko grupa studentów”.

Na zakończenie Giusepa Pineda pogratulował „całej społeczności uniwersyteckiej, której nauczanie i administracja przyczyniły się do osiągnięcia takich wyników”.

READ  Amerykańscy naukowcy dokonują długo oczekiwanego przełomu w syntezie jądrowej