27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Włoskie miasto przeciwstawia się matematyce, przekracza 100% zaszczepionych i pozbywa się Covid-19

Wysłano:

27 listopada 2021 13:50 GMT

Od sierpnia sycylijskie miasto nie odnotowało żadnych infekcji koronawirusem.

Miasto Pałac Adriano, z siedzibą na Sycylii, słynie obecnie w kraju nie tylko z tego, że jest tłem dla nagrodzonego Oscarem filmu Giuseppe Tornatore „Cinema Paradiso”, ale także z imponującego poziomu szczepień. Dwa tygodnie temu włoskie gazety pojawiły się na pierwszych stronach gazet, które informowały, że władzom lokalnym udało się zaszczepić 104% Ludności.

W rzeczywistości tę przeczyjącą matematykę liczbę można wytłumaczyć i częściowo zawdzięcza ona sąsiadom, tym, którzy mieszkają gdzie indziej, ale którzy przybyli do Palazzo Adriano, aby zaszczepić się przeciwko Covid-19, a także turystom, którzy przeszli przez miejscowości i został zaszczepiony.

Od sierpnia Palazzo Adriano nie odnotowało przypadków koronawirusa, a według miejscowej lekarki Marii Alfonsy Vacanti w rozmowie z RepublikaW tym momencie nieliczni, którzy nie zostali zaszczepieni, byli „nieistotni statystycznie”. Bo to małe miasto, trochę więcej niż 1800 osóbKante wyjaśnił, że kiedy wszyscy znają się w praktyce, zaufanie do słów pracowników służby zdrowia przebija sceptycyzm.

Władze lokalne są bardzo dumne z sukcesu kampanii szczepień i przyczyniły się do jej realizacji. W ten sposób biuro burmistrza zostało przekazane Urzędowi Zdrowia Okręgu Palermo Budynek ratusza Rozpowszechnienie tam ośrodka szczepień i ułatwienie współpracy między instytucjami rządowymi a ludnością.

Burmistrz Niccolo Grana Zawias że pierwszą i drugą dawkę podano w Palazzo Adriano W maju i czerwcuPodczas gdy niektórzy mieszkańcy otrzymali już trzecią dawkę. „Jesteśmy całkowicie spokojni” – skomentował wyższy urzędnik, podsumowując:Życie płynie miękko„Na centralnym placu miasta, który jest już pierwszym krokiem do normalnego życia.

Jednak Palazzo Adriano nie mógł przyjąć tytułu najbardziej zanieczyszczonego miasta we Włoszech, ponieważ wydaje się, że znajduje się na drugim miejscu, po Rocaforita, również znajduje się na Sycylii, gdzie wskaźnik szczepień wynosi 117%. Różnica polega na tym, że Roccafiorita ma tylko 186 osóbWiększość z nich to osoby starsze.

READ  Narodowy Pawilon Bioróżnorodności

Burmistrz Concito Orlando zauważył, że była to pierwsza gmina, która zorganizowała szczepienia bezpośrednio na placu i że mieszkańcy byli entuzjastycznie nastawieni do tej inicjatywy i przyczynili się do wysokiego wskaźnika szczepień.