22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wiemy już, jak Huawei ma procesory 5 nm

Wiemy już, jak Huawei ma procesory 5 nm

Nie, Huawei nie umorzył swoich poprzednich umów. Potwierdzono jednak, że nowy chipset HiSilicon Kirin 9006c jest wykonany w technologii 5 nm i nie jest produkowany przez SMIC, ale przez TSMC.

Jeden z najnowszych chipsetów HiSilicon Kirin firmy Huawei | Obraz ciała Androida

problemy Huaweia Aby uzyskać dostęp do najnowszych technologii dostępnych w branży elektronicznej, wszyscy już to wiemy i tak jest Weto USA nadal obowiązuje Niezależnie od tego, jak bardzo niektóre ograniczenia zostaną złagodzone, gigantowi z Shenzhen udało się wypuścić na rynek niektóre urządzenia z łącznością 5G przed ubiegłym rokiem 2023.

Od kilku miesięcy rozmawiamy o tajemnicy SMIC polegającej na stworzeniu 14-nanometrowego procesora HiSilicon Kirin 9000S o wydajności podobnej do chipsetu 7 nm dzięki podwójnemu wzorcowaniu, chociaż w ostatnich tygodniach widzieliśmy Kolejna sztuczka Huawei, aby „ominąć” ograniczenia Podawaj nam plasterki Technologia 5 nm Do których tak naprawdę nie powinni mieć dostępu.

o nim Hisilikon Kirin 9006c Który został zainstalowany na laptopie Qingyun L450 wprowadzonym na rynek w Chinach, o czym poinformowano Spostrzeżenia technologiczne Skrupulatnie ujawnił te istotne szczegóły i tyle Nie jest produkowany w Chinach przez SMIC, ale przez zakazaną firmę TSMC Z litografią 5 nm.

Więc jaki jest teraz sekret? Gdzie jest pułapka?

Cóż, jak potwierdzili znajomi O rany, Chiny W niedawnym artykule nowy HiSilicon Kirin 9006c nie ma procesora Najnowocześniejsza technologia, nad którą SMIC już pracuje Dostarczenie Huaweiowi chipów 5 nm to nie był wynik Kilka dziwnych lub tajnych sposobów na uniknięcie ograniczeń nałożone na firmę kierowaną przez Ren Zhengfei.

W rzeczywistości procesor Kirin 9006c jest zintegrowany z Qinguyan L450 Na pewno nie żaden SOC Nowa fakturaAle to są pozostałości Sklepy Który Huawei miał w magazynach i który pomimo tego został przemianowany Chipy TSMC z 2020 roku Został przekazany Huaweiowi jeszcze przed międzynarodową blokadą.

Nowy 5-nanometrowy układ HiSilicon Kirin 9006c to w rzeczywistości układ z 2020 r. wyprodukowany i dostarczony wówczas przez TSMC, które nie odnowiło żadnej umowy z Huawei i które wydaje się po prostu zużywać resztki pozostałych zapasów.

Zatem mamy po prostu do czynienia z kolejnym manewrem i/lub odwróceniem uwagi Podróż naprzód dla Huaweiktóry w dalszym ciągu oczekuje na rozwój SMIC Coraz lepsze chipsety w 100% wyprodukowane w Chinach I wolne od ograniczeń. Jednak w tej chwili jedyny fakt jest taki, że Huawei Przeżyjesz tylko dzięki procesorom 7 nm Z nowej faktury.

READ  NASA jest przekonana, że ​​Artemis zwróci ludzkość na satelitę w sierpniu

Tak naprawdę już wcześniej wykazano, że nowa seria Nova 12 wyposażona w procesor Kirin 8000 jest już pod maskami Miniaturowa wersja starego procesora Kirin 9000 O czym też już wiedzieliśmy.

Aby być zawsze na bieżąco z najnowszymi technologiami, Subskrybuj oficjalny i zatwierdzony kanał Andro4all na WhatsApp.