18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wideo: Owczarek zambijski pochowany żywcem z obietnicą zmartwychwstania. Zmarł

Trzej mężczyźni, którzy pomagali księdzu na jego pogrzebie, są teraz poszukiwani przez policję.

Shidiza, 24 sierpnia (jednak). – James Sakaraproboszcz kościoła chrześcijańskiego w Zambia, Znalazłem nie żyje Po zapytaniu o to pochowany żywcem Aby móc wrócić do życia w trzy dni, jak Jezus. Raport poruszył ten afrykański kraj. Skara pozostawiła młodą ciężarną żonę i kilku zdezorientowanych parafian.

Według międzynarodowych agencji, 22-letni pastor był bardzo pewny swojej zdolności do naśladowania Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa który przekonał swoją kongregację do Kościoła Syjonu w zambijskim mieście Chidiza. Trzech członków jego kościoła pomogło mu wykopać płytki grób, zakuć go w kajdanki i pogrzebać żywcem, ale nie wrócił do życia po trzech dniach.

Sakara zostaje znaleziony martwy przez członków Kościoła Syjonu, ciekawi, dlaczego ich przywódca nie dotrzymał obietnicy. Na zdjęciach widać, jak zwolennicy Skary czuwają nad miejscem pochówku ich nauczyciela, prawdopodobnie z nadzieją na jego powrót.

Jednak widząc martwe ciało swojego przywódcy, niektórzy członkowie kościoła próbowali go ożywić, wykonując serię „ćwiczeń duchowych”. Na próżno. Wiara może przenosić góry, ale kwestia zmartwychwstania wydaje się skomplikowana.

Próbując wyjaśnić swoją decyzję swojej owczarni, młody pasterz, który był również praktykującym tradycyjną medycyną, zacytował wersety, aby wyjaśnić, że w przeddzień jego zabójstwa przez rzymskich żołnierzy „słowa Jezusa do uczniów” czynią to . Na moją pamiątkę „odnosi się do zmartwychwstania, a nie tylko do picia wina i kruszenia przaśnego chleba”.

Ale większość jego parafian niechętnie pozwalała mu iść jego śladem. Wreszcie trzech mężczyzn podeszło, aby pomóc księdzu w pogrzebie. Trzej mężczyźni są poszukiwani przez policję.

Wiadomość ta wywołała spore poruszenie w afrykańskiej społeczności chrześcijańskiej, która nie potrafi wyjaśnić, dlaczego zakonnicy zdecydowali się na takie szaleństwo. Tragedia wstrząsnęła parafianami Kościoła Syjonistycznego, chrześcijańskiej kongregacji w Zambii.

READ  Peru ogłasza stan wyjątkowy i proponuje wybory w 2023 roku