20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Według McKinsey rynek wellness jest zdrowy i kwitnie

Według ankiety przeprowadzonej przez McKinsey & Company, zainteresowanie konsumentów wszystkim, co związane z dobrostanem, rozprzestrzenia się i rośnie. 79% respondentów uważa, że ​​dobre samopoczucie jest ważne, a 42% uważa je za swój najwyższy priorytet. Tym samym, jak podkreśla konsultant, rynek wellness jest nie tylko zdrowy, ale i prężnie rozwija się.

Badanie, które zostało przeprowadzone na 7500 konsumentach w sześciu krajach, wykazało zmianę postaw i zachowań konsumentów wobec dobrostanu. W rzeczywistości konsumenci na wszystkich badanych rynkach odnotowali znaczny wzrost priorytetów dotyczących dobrego samopoczucia w ciągu ostatnich dwóch lub trzech lat.

McKinsey & Company szacuje, że globalny rynek wellness przekracza 1,5 biliona dolarów, przy rocznym wzroście przekraczającym 5 do 10 procent, podczas gdy „wzrost zainteresowania konsumentów i siły nabywczej stwarza ogromne możliwości dla firm, w szczególności wydatki na indywidualne zdrowie wychodzące z recesji lub nawet spaść podczas kryzysu Covid-19”.

READ  Pewny! Naukowcy twierdzą, że pierwszy znany międzygwiezdny gość przybył na Ziemię w 2014 roku – Enseñame de Ciencia