22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Odkrywają dziwny punkt na powierzchni gwiazdy dziecięcej 450 milionów lat świetlnych od Ziemi • Trendy21

Astronomowie odkryli dziwnie ukształtowaną kropkę na powierzchni młodej gwiazdy znajdującej się 450 milionów lat świetlnych od naszej planety, ujawniając nowe informacje na temat powstawania Układu Słonecznego.

Naukowcy z Uniwersytetu Bostońskiego w Stanach Zjednoczonych odkryli punkt o nietypowym kształcie w górnej strukturze gwiazdy dziecięcej. Charakterystyka tej gwiazdy w formacji, która znajduje się 450 milionów lat świetlnych od Ziemi, może rzucić światło na wciąż nierozstrzygnięte tajemnice dotyczące formowania się Układu Słonecznego.

Jak wyglądało nasze słońce w pierwszych chwilach swojego istnienia? Jak powstała Ziemia i reszta planet pod wpływem ciepła? Te i wiele innych niewiadomych nie zostało jeszcze w pełni rozwiązanych, pomimo wielowiekowej akumulacji wiedzy naukowej.

Astronomia poczyniła postępy w odkrywaniu miliardów gwiazd i Układy planetarne Znajduje się w granicach Drogi Mlecznej, a nawet w innych galaktykach, ale w wielu galaktykach Warunki początkowe układu słonecznego Pozostają tajemnicą. Teraz nowe badanie opublikowane niedawno w Nature może rozpocząć ścieżkę, która prowadzi do niepublikowanych odpowiedzi.

Małe gwiazdki mogą być kluczem

uczyć się młode gwiazdy które mają podobne cechy jak nasze Słońce, są kluczem do zrozumienia narodzin naszej planety i naszego Układu Słonecznego oraz przejścia do głębszego zrozumienia wszechświata. W szczególności wykrycie Wyjątkowe miejsce na dziecięcej gwieździe Ustalony przez amerykańskich astronomów, ujawnia nowe informacje o tym, jak gwiazdy rosną w pierwszych chwilach.

Kiedy formuje się młoda gwiazda, pożera cząsteczki pyłu i gazu, które gromadzą się wokół niej w tzw Planetarne dyskoteki pierwotne. Również proces ten nazywa się akumulacja Powoduje to zderzenie wspomnianych cząstek z powierzchnią gwiazdy.

Te traumy się rodzą Wdzięki kobiece i intensywna gęstość na zewnętrznej strukturze mniejszych gwiazd: są one ogniskami procesu akrecji. według informacja prasowaNowe badanie ujawniło jeden z tych punktów w: Gwiazda dziecięca GM OR, znajduje się w obłoku molekularnym Taurus-Auriga Drogi Mlecznej.

READ  UNAM promuje zachowanie tradycyjnej medycyny

powiedzenie Hotspot Oferuje wygląd nigdy wcześniej nie widziany w tej kategorii konstrukcji. Specjaliści odkryli, że gorący punkt nie jest całkowicie jednorodny i ma obszar wewnątrz, który jest znacznie gorętszy niż reszta konstrukcji.

Temat pokrewny: Po raz pierwszy zaobserwowali narodziny planety.

Efekt pola magnetycznego

Zdaniem naukowców odkrycie potwierdza, że ​​gorące punkty lub ogniska powstałe podczas procesu akrecji są „śladami” na powierzchni gwiazdy, tworzonymi przez pole magnetyczne Działa jako centrum integracji lub komunikacji między mniejszymi gwiazdami a materią dysków protoplanetarnych.

Innymi słowy, siły oddziałujące w tych złożonych procesach określają, w jaki sposób struktura wskazanych pól magnetycznych kieruje cząstki dysków protoplanetarnych, aby następnie zderzały się z określonymi punktami na powierzchni planet. rosnące gwiazdy. Chociaż istnieją już modele teoretyczne wyjaśniające to zjawisko, odkrycie w urodzonej gwieździe GM Aur potwierdza to i dowodzi w prawdziwym przypadku.

Według astronomów zachowanie gorącego punktu na tej odległej gwieździe i potwierdzona dynamika wokół tego procesu może być podobnie uświadomiona w pierwszych chwilach istnienia naszego Słońca.

Specjaliści przekonują, że wraz z postępem technologii monitorowania, w przyszłości będzie można znaleźć nowe „ślady”, które dostarczą dowodów Jak słońce, gdy była dzieckiem gwiazdi jak jego formacja wpłynęła na formowanie się planet i całego Układu Słonecznego.

referencja

Pomiar struktury gęstości gorącego punktu akumulacji. Espilat, CC, Robinson, C., Romanova, M.M. i in. Natura (2021). DOI: https://doi.org/10.1038/s41586-021-03751-5

Zdjęcie z okładki: Zdjęcie przedstawia młodą gwiazdę zwaną GM Aur, która zjada cząstki gazu i pyłu z dysku protoplanetarnego, który jest reprezentowany przez zieloną materię otaczającą jasną gwiazdę. Źródło: MM Romanova.

Wideo i podcasty: Edytowane przez Pablo Javier Piacent w oparciu o elementy i źródła wolne od praw autorskich. Kredyty wideo: MM Romanova; Guillermo Ferla, John Fowler, Ramon Salinero, Max McKinnon i nakręcony przez Cirqueirę na Unsplash.

READ  Niewystarczający wzrost liczby kobiet na stanowiskach kierowniczych w medycynie

Muzyka, filmy i podcasty: jorikbasov pl Pixabay.