23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Według CIU zdjęcie rentgenowskie konkurentów według poziomu społeczno-ekonomicznego w Meksyku

Według CIU zdjęcie rentgenowskie konkurentów według poziomu społeczno-ekonomicznego w Meksyku

Samsung, Apple, Motorola, Vivo, Honor należą do marek, których segment AB jest skierowany do grupy docelowej, czyli osób z poziomie społecznym i ekonomicznym Najwyższy w Meksyku. Marek skoncentrowanych w sektorze o mniejszej sile nabywczej jest znacznie więcej, a wśród nich ZTE, Alcatel, Xiaomi, Realme i niektórzy producenci powtarzają się na liście, tacy jak Honor i Vivo.

Jest to część prześwietlenia, które CIU wyjaśnia, przedstawiając panoramę marek według ich obiektywnych odbiorców w Meksyku i miejsca, w którym składają największą ofertę. Jeszcze bardziej interesujące jest odszyfrowanie liczb poprzez zrozumienie, że młodsi ludzie nie szukają tych samych marek co starsi, nawet jeśli należą do tego samego przedziału społeczno-ekonomicznego.

W panelu, który CIU analizuje udziały w rynku smartfonów sprzedawanych w kraju, bierze udział dwunastu producentów. Na liście są Samsung, Apple, Motorola, Xiaomi, Huawei, Oppo, Vivo, Honor, Alcatel, ZTE, realme i nowicjusz Infinix. Szczegółowo, grupy docelowe w podziale na wiek są następujące:

Należy zauważyć, że najbardziej zamkniętymi segmentami są osoby do 30 roku życia w kategorii AB oraz osoby w wieku 41-50 lat w sektorach D+, D i E (niższe poziomy społeczno-ekonomiczne). Pojawiają się tylko trzej producenci z dedykowanymi ofertami w każdym segmencie: jako pierwsi Samsung, Apple i Motorola; Motorola ZTE i Alcatel po drugie.

W rzeczywistości, Motorola jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronną marką. Motorola ma miejsce praktycznie we wszystkich segmentach, z wyjątkiem D+/D/E i konkretnie dla tych poniżej 30 roku życia, co najprawdopodobniej wynika z tego, że CIU zorientował się, że Motorola skupiła się na średnich półkach wprowadzonych na rynek w ostatnich latach Wysoka i wybitna.

ZTE i Alcatel to dwie nazwy, które choć nigdy nie pojawiają się licznie w ogólnej liczbie smartfonów w kraju, pozostają spójne dla swoich zespołów, które skupiają się wyłącznie na najniższych poziomach społeczno-ekonomicznych. Twoja marka jest całkowicie zdefiniowana przez Twoją stałą obecność w tych sektorach, niezależnie od wieku klientów.

READ  To nowy sposób wypłaty pieniędzy w BBVA – Enséñame de Ciencia

konkurencję w średnim terminie

Ilość producentów z propozycjami eksploduje, jeśli chodzi o segment C+, czyli ponadprzeciętny poziom społeczno-ekonomiczny. Trend ten wynika najprawdopodobniej z faktu, że smartfony ze średniej półki są już dostępne dla tego typu odbiorców. Producenci OPPO, realme, Xiaomi i Infinix dołączyli do marek składających propozycje układu AB w tym segmencie.

W przeciwieństwie do tego, co dzieje się w AB, w segmencie C+ ilość producentów stawiających na osoby powyżej 41 roku życia ogranicza się jedynie do Samsunga, Motoroli i Xiaomi.

Segment osób poniżej 30. roku życia w kategorii C+ jest najbardziej zatłoczony – dziewięć marek konkuruje o rynek, ale w bardzo podobnej liczbie jest segment osób poniżej 40. roku życia w klasach C, C-, D+, D i E. Nieoczekiwanie: W sumie tych segmentów w Meksyku jest około 50% użytkowników smartfonów.

Vivo, Honor i Samsung to inni producenci, którzy wyróżniają szeroką gamę urządzeń o wszechstronności dla odbiorców w różnym wieku na różnych poziomach społeczno-ekonomicznych.

Zrozumienie poziomów społecznych i ekonomicznych

Według Meksykańskiego Stowarzyszenia Agencji Wywiadu Rynkowego i Opinii Publicznej, niektóre z Najważniejsze cechy każdego poziomu społeczno-ekonomicznego w Meksyku następujące:

tataTworzą ją rodziny, w których głowa rodziny ma zwykle wykształcenie zawodowe lub podyplomowe. Prawie wszystkie z tych domów mają internet, a siedem na dziesięć domów ma co najmniej trzy sypialnie.

c +: Jeden na dwa domy w tym profilu ma co najmniej trzy sypialnie, a trzy na 10 mają co najmniej dwa samochody. Nieco ponad jedna trzecia dochodów idzie na żywność.

C.Osiem na dziesięć rodzin ma głowę gospodarstwa domowego z wykształceniem średnim lub wyższym. 91% tych gospodarstw domowych ma stały internet, a tylko 14% ma co najmniej dwa samochody.

READ  Kolacja bezmięsna: gotowany szpinak, smaczny i łatwy do przygotowania z zaledwie pięciu składników

C-: 7 na 10 domów o tym profilu to domy z 1 lub 2 sypialniami, a 78% ogółu ma stacjonarny internet. 40% dochodu rodziny przeznacza się na żywność.

d +W 74% rodzin głowa rodziny ma wykształcenie do poziomu średniego. Co drugie gospodarstwo domowe ma stacjonarny internet, a 42% całkowitego dochodu przeznacza się na żywność.

Dr..: Jedna na dwie z tych rodzin ma głowę gospodarstwa domowego z wykształceniem do poziomu podstawowego, a tylko 14% ma stacjonarny internet.

IWiększość rodzin ma głowę gospodarstwa domowego z wykształceniem nie wyższym niż podstawowe. Mniej niż 1% tych rodzin ma internet w domu, a ponad połowa całkowitego dochodu idzie na żywność, a tylko 1% na edukację.