3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Upadek banku w Dolinie Krzemowej dotyka wielu kolumbijskich przedsiębiorców

Upadek banku w Dolinie Krzemowej dotyka wielu kolumbijskich przedsiębiorców

(CNN hiszpański) – W ubiegłą sobotę po południu Rosario Ballesteros zaniepokoiła się, że platforma jej banku do planowania płatności dla dostawcy nie działa. To nie było powszechne. Od 2016 roku jest klientką Silicon Valley Bank (SVB) i zawsze miała dostęp do wszystkich usług finansowych online. Ale alarmy włączyły się, gdy zaczął widzieć w wiadomościach i podczas rozmów WhatsApp z kolegami, że dzieje się coś poważnego. SVB, podmiot, w którym posiada środki finansowe swojej firmy VR Americas, zajmującej się tworzeniem oprogramowania immersyjnej rzeczywistości, przeżywał kryzys.

„I od tego momentu zaczęliśmy słyszeć i widzieć, co się dzieje. W rzeczywistości cała troska w piątkowe i sobotnie poranki polegała na próbie przeniesienia pieniędzy i śledzenia tego, co się dzieje. Rozmawialiśmy z innymi ludźmi, aby zobaczyć, co wiedzą ”, mówi CNN Hiszpania.

To były dni udręki z powodu niepewności, co stanie się z jego pieniędzmi. Ballesteros mówi, że wielu kolumbijskich przedsiębiorców, takich jak ona, było w kontakcie przez cały czas, aby śledzić sytuację i zobaczyć, jak mogą ją rozwiązać.

„Zależało nam również na zrozumieniu wpływu nie tylko na klientów, ale także na ekosystem na ich prywatne kontow programistach. Myślę, że wszyscy nauczyliśmy się szybkiej lekcji w systemie finansowym. To reprezentuje przed i po. Jest jeszcze wiele kwestii logistycznych do załatwienia z płatnościami. Ale cokolwiek mogło się stać, myślę, że było to bardzo szybkie i najlepsze, co można było zrobić, biorąc pod uwagę upadek banku” – mówi Ballesteros, który dodał, że wciąż jest w trakcie załamania nerwowego i stresu związanego z sytuacją.

Rosario Ballesteros, dotknięty upadkiem banku w Dolinie Krzemowej.

Podobny przypadek dotyczy Alexandre Torrenegry, jednego z odnoszących największe sukcesy kolumbijskich Amerykanów w Dolinie Krzemowej. Jest założycielem i inwestorem takich firm jak Tribe, RisePal, Bunny Studio, Voice123 i Torre.co, których jest również CEO.

READ  W czwartek jest notowany po cenie 17,20 – El Financiero

„Wszystko zostało już rozwiązane pod względem dostępności zasobów, ale nadal jestem zajęty otwieraniem nowych kont bankowych i rozwiązywaniem innych spraw” – powiedział Thuringra CNN.

na swoim koncie na Twitterze w sobotę przejęte że Silicon Valley Bank był głównym bankiem dla dwóch jego biznesów, jego osobistych oszczędności i kredytu hipotecznego.

Torrenegra poinformował, że w latach 2013-2023 wszystko szło dobrze. Aż do zeszłego czwartkowego poranka zaczęły pojawiać się pierwsze oznaki, że coś jest nie tak. W rozmowie, którą odbył z prawie 200 założycielami firm technologicznych, dowiedział się, co się dzieje.

Tak jak w przypadku Ballesterosa, były to godziny całkowitej niepewności w samym środku kryzysu SVB. Torrenegra zebrał w piątek swój zespół, aby wyjaśnić, co się dzieje i odpowiedzieć na pytania. Kiedy czekasz i radzisz sobie z lękiem, spróbuj pomóc innym przedsiębiorcom takim jak on, dzieląc się tym, co wie lub mógł się dowiedzieć.

Logo banku w Dolinie Krzemowej (fot. REBECCA NOBLE/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Ten kolumbijsko-amerykański biznesmen nadal próbuje znormalizować sytuację finansową swoich firm i swój majątek osobisty. Zaufaj, że najgorsze już za nami.

W tym samym wątku napisał na swoim koncie na Twitterze, zastanawiając się nad tym: „Czas wrócić do tego, co możemy kontrolować: wykonywania naszych firm”.

To, z czym musieli się zmierzyć Rosario Ballesteros i Alexandre Torrenegra, jest bardzo podobne do tego, z czym musieli się zmierzyć inni założyciele, partnerzy i dyrektorzy. start-upy Kolumbijczycy mieszkający w Dolinie Krzemowej, w tym Freddy Vega z Plazzi i Juan Manuel Lobera z TOMi.digital.

„Niektórzy ludzie nienawidzą banków. Lub przedsiębiorców. Lub czegokolwiek„ kapitału ”i rzeczywistości. Aby się uczyć, musisz się uczyć” – napisał Vega na swoim koncie na Twitterze, po upadku SVB.

„Jako kolumbijski przedsiębiorca dołączasz do Stanów Zjednoczonych, aby zmniejszyć ryzyko związane z krajem i walutami, i to się dzieje” – lamentował Lopera, gdy dowiedział się o niepewnej sytuacji instytucji finansowej.

READ  Apple i Amazon ukarane grzywną za podniesienie cen w Hiszpanii

Wielu z tych przedsiębiorców wciąż próbuje odzyskać wszystkie swoje inwestycje. Inni już to zrobili. Jednak większość z nich zgadza się, że nie poddadzą się w obliczu przeciwności losu i będą nadal próbować założyć firmę i tworzyć kolejne miejsca pracy.