3 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Walmart i nowy pozew z doktorem Simi i aptekami

Walmart i nowy pozew z doktorem Simi i aptekami

Wpisałem pieniądze On

Od 2009 r., podczas kryzysu związanego z wirusem koronowym grypaWładze odpowiedzialne za opiekę zdrowotną musiały zdać sobie sprawę ze znaczenia dokumentacji przychodni zdrowia. Doktor Simi Gabinety lekarskie przy aptekach w kraju spełniały funkcję, której nie spełnia publiczny system opieki zdrowotnej w kraju, czyli szybkość obsługi podczas udania się do jednostek medycyny rodzinnej w kraju. IMSS Również ISSSTE. W ciągu 10 lat, od 2013 do 2023 roku, liczba ta wzrosła Biura Liczba przyległych aptek (Al-KAF) wzrosła z 13 000 do około 18 000, a dziś te przestrzenie zapewniają 10 mln Zapytania Miesięcznie, co nawet ludzie mają Prawidłowy.

W świetle tego kontekstu Walmart Centrum Usług Medycznych w Meksyku i Ameryce Środkowej będzie oferować „rozwiązania zdrowotne, takie jak konsultacje z internistami, pediatrami, dentystami, dietetykami i psychologami, a także ponad dwa tysiące testów i badań laboratoryjnych, zdjęć RTG, USG i elektrokardiogramów”.

w tym momencie, Walmart de México prowadzi ponad 1500 aptek i 500 biur na terenie całego kraju. Na koniec 2022 roku obsługiwała ponad milion pacjentów w gabinetach sąsiadujących z aptekami. Centrum Usług Medycznych „będzie promować profilaktykę jako istotny element opieki zdrowotnej dla rodzin w Meksyku”.

Możesz także przeczytać: Czy masz linię komórkową w Telcel? Sprawdź ten, bo jest droższy

opieka medyczna

Najnowsze dane z Wariat (2022) pokazują, że spośród 48,8% populacji korzystającej z usług prywatnych, 22,4% udało się do gabinetu w domu lekarza, 17,7% do gabinetu sąsiadującego z apteką, 3,3% do gabinetu w szpitalu, a 1,6% do gabinetu Biuro sąsiadujące z apteką i 1,6% – biuro sąsiadujące z apteką. Wieża medyczna, 1,1% w przypadku nagłych przypadków lub hospitalizacji oraz 2,7% w przypadku innych usług specjalnych.

Preferencja do biur sąsiadujących z aptekami występuje wśród osób z uprawnieniami i bez nich, co oznacza, że ​​ogółem skorzystało z opieki w nich 36% populacji, w placówkach prywatnych 48%, a w sektorze publicznym 52%.

READ  Dodaj ten kulinarny składnik do swojego kremu do rąk, a stanie się miękki i odmłodzony.

Organizacja gabinetów lekarskich?

Gabinet medyczny mógłby trafić do każdej dzielnicy Meksyku dzięki inicjatywie Moreny mającej na celu zorganizowanie jego pracy. Inicjatywa została przedstawiona przez senator Lilię Margaritę Valdez Martinez i zostanie rozwinięta Gabinety lekarskie z pobliskimi aptekami, takimi jak Dr. Simi.

Odbywa się to poprzez szereg rozporządzeń i poprawek do artykułów związanych ze zdrowiem, które mają na celu promowanie co najmniej czterech zmian w odniesieniu do tych gabinetów lekarskich, –

Inicjatywa przewiduje, co następuje:

  • Warunkiem jego funkcjonowania jest posiadanie sprzętu i narzędzi określonych w przepisach, a także w oficjalnych normach Ministerstwa Zdrowia.
  • Opieka medyczna w żadnym przypadku nie może być uzależniona od spożycia w aptece, aptece lub aptece osiedlowej.
  • Personel medyczny pracujący w wyżej wymienionych urzędach musi być mianowany zgodnie z art. 14 i 15 Federalnego Kodeksu Pracy.
  • Właściciele aptek i aptek nie będą mogli zawrzeć umowy sponsorskiej z personelem medycznym odpowiedzialnym za sprawę.
  • Do właścicieli aptek, drogerii i aptek stosuje się przepisy art. 260 bis ustawy
  • Na każdego, kto naruszy postanowienia ww. artykułów, grożą kary pieniężne w wysokości od dwóch do sześciu tysięcy UMAS, a ich wysokość może wynieść 622 tysiące pesos.