18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W wojnie z narkotykami nie ma ważniejszego partnera dla Stanów Zjednoczonych niż Meksyk: Biden

W wojnie z narkotykami nie ma ważniejszego partnera dla Stanów Zjednoczonych niż Meksyk: Biden

Zaangażowanie polityczne międzynarodowych partnerów Stanów Zjednoczonych pozostaje niezbędne do skutecznego zwalczania zagrożeń związanych z nielegalnymi narkotykami, a według prezydenta tego kraju Joe Bidena żaden kraj nie jest ważniejszy niż Meksyk.

Prezydent przesłał w piątek Kongresowi swojego kraju memorandum zawierające aktualne informacje na temat głównych krajów tranzytu narkotyków lub głównych krajów produkujących nielegalne narkotyki na rok budżetowy 2024, co obejmowało Chiny i w których pojawił się już Meksyk.

Administracja Bidena potwierdziła, że ​​Stany Zjednoczone i Meksyk współpracowały przy konfiskacie większych ilości fentanylu i innych narkotyków w ramach obchodów Dwustulecia Bezpieczeństwa, Zdrowia Publicznego i Bezpiecznych Społeczności.

„W zeszłym roku pomyślnie pracowaliśmy nad poprawą współpracy policyjnej, zapobieganiem nielegalnemu wykorzystywaniu prekursorów chemicznych i aresztowaniu kluczowych postaci przestępczości zorganizowanej zaangażowanej w handel narkotykami i bronią palną, przemyt migrantów i inną działalność przestępczą” – powiedział o współpracy z Meksykiem.

W dokumencie opublikowanym przed Radą Bezpieczeństwa ONZ zauważył: „Niestety niektóre z tych aresztowań doprowadziły do ​​utraty życia przez meksykańskich urzędników, a ich ofiary potwierdzają wspólne zaangażowanie obu krajów w podjęcie wszelkich niezbędnych działań w celu zwalczania tych organizacji przestępczych .” Stany Zjednoczone: Stany Zjednoczone potwierdzą ekstradycję Ovidio Guzmana.

Biden stwierdził, że oba kraje muszą w dalszym ciągu zacieśniać wymianę informacji i współpracę w dziedzinie egzekwowania prawa.

Ponadto, stwierdził, oba kraje powinny zbudować potencjał w zakresie wykrywania i zwalczania produkcji i handlu narkotykami, a także nielegalnego wykorzystywania chemikaliów i sprzętu związanego z narkotykami, a także udoskonalać mechanizmy monitorowania, zapobiegania i leczenia zaburzeń związanych z narkotykami.

Według Waszyngtonu meksykańskie kartele wytwarzają fentanyl poprzez produkty kosmetyczne zakupione legalnie w Chinach, a następnie przemycają go do Stanów Zjednoczonych, gdzie substancja ta spowodowała najgorszy w historii kryzys opioidowy.

czyta: Ovidio Guzman został poddany ekstradycji do Stanów Zjednoczonych

Na liście znajdują się Chiny

Biden dodał Chiny do listy po zmianie prawa, które obejmowało kraje, w których produkowane są chemikalia wykorzystywane do produkcji narkotyków syntetycznych.

READ  Stany Zjednoczone identyfikują trzech żołnierzy zabitych w ataku w Jordanii

„Stany Zjednoczone zdecydowanie wzywają Chiny i inne kraje produkujące te chemikalia do wzmocnienia łańcuchów dostaw i zapobiegania handlowi ludźmi” – stwierdził prezydent w dokumencie.

Podkreślił, że zdecydowana większość nielegalnych narkotyków, które powodują najwięcej szkód w Stanach Zjednoczonych, pochodzi z zagranicy, a najskuteczniejszym sposobem ograniczenia dostępności tych narkotyków jest rozszerzenie i usprawnienie współpracy z partnerami międzynarodowymi.

„Większość zgonów spowodowanych przedawkowaniem narkotyków w Stanach Zjednoczonych ma związek z nielegalnymi narkotykami syntetycznymi, zwłaszcza syntetycznymi opioidami, takimi jak fentanyl” – stwierdził.

W notatce przesłanej do Kongresu Biden oskarżył także Boliwię i Wenezuelę o niewypełnianie międzynarodowych zobowiązań w zakresie zwalczania handlu narkotykami i przestrzegł, że produkcja kokainy w Kolumbii pozostaje zbyt wysoka.

Jakie inne kraje znajdują się na liście?

Oprócz Meksyku i Chin na liście znajdują się Afganistan, Bahamy, Belize, Boliwia, Birma, Chiny, Kolumbia, Kostaryka, Republika Dominikany, Salwador, Gwatemala, Haiti, Honduras, Indie, Jamajka, Laos, Nikaragua, Pakistan i Panamę. Peru i Wenezuela.

Prezydent Stanów Zjednoczonych musi co roku przesyłać tę listę do Kongresu w celu ustalenia budżetu przeznaczonego na walkę z handlem narkotykami.

Biden ponownie umieścił Boliwię, Wenezuelę i Birmę na liście krajów, które w zeszłym roku nie wywiązały się ze swoich zobowiązań wynikających z międzynarodowych porozumień dotyczących zwalczania handlu narkotykami.

Jednakże sklasyfikował amerykańskie programy antynarkotykowe skierowane do tych krajów jako „niezbędne”, aby uniemożliwić Kongresowi obcięcie ich budżetu.

Prezydent wezwał prezydenta Boliwii Luisa Arce’a do podjęcia działań „w celu ograniczenia nielegalnych upraw koki, które w dalszym ciągu przekraczają dopuszczalne limity ustanowione w boliwijskim ustawodawstwie”.

Przeczytaj także: Liczba zgonów spowodowanych fentanylem w połączeniu ze środkami pobudzającymi w Stanach Zjednoczonych wzrosła do ponad 34 000

Z drugiej strony prezydent usunął z tej kategorii Afganistan po tym, jak talibowie poczynili „postępy” w ograniczaniu upraw maku wykorzystywanego do produkcji heroiny.

Chociaż Kolumbia nie została wyznaczona, Biden ostrzegł, że „nielegalne uprawy koki i produkcja kokainy utrzymują się na historycznie wysokim poziomie”.

READ  Dlaczego warto smarować opony octem | domowa sztuczka | odpowiedzi

Z tego powodu wezwał rząd Gustavo Petro, aby „nadał priorytet wysiłkom na rzecz rozszerzenia swojej obecności na obszarach produkujących kokę i osiągnięcia trwałego postępu w walce z organizacjami przestępczymi”.

Według informacji z EFE

Czy chcesz otrzymywać informacje za pośrednictwem Google News? Najlepsze historie znajdziesz w naszej galerii