25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W Polsce aresztowano mężczyznę podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji i współudział w spisku mającym na celu zamach na Wołodymyra Zełenskiego.

W Polsce aresztowano mężczyznę podejrzanego o szpiegostwo na rzecz Rosji i współudział w spisku mającym na celu zamach na Wołodymyra Zełenskiego.

Wołodymyr Zełenski (Fotografia/Służba Prasowa Prezydenta Ukrainy/AFP)

Polak został aresztowany pod zarzutem gotowości Inteligencja dla wywiadu wojskowego Rosja rzekomo planowała zamach na prezydenta Ukrainy Wołodymyr ZełenskiPoinformowali o tym w czwartek prokuratorzy w Polsce.

Prokuratura Krajowa w oświadczeniu podała, że ​​mężczyzna, zidentyfikowany jedynie jako: Paweł K. Oskarżony o bycie przygotowanym – zgodnie z polskimi przepisami dotyczącymi prywatności Wyślij informacje dotyczące bezpieczeństwa lotniska Według rosyjskich agentów został on zatrzymany w Polsce w czwartek.

Mężczyzna próbował nawiązać kontakt z Rosjanami bezpośrednio zaangażowanymi w wojnę na Ukrainie i miał przekazać szczegółowe informacje na temat lotniska. Russo-Jazionkaw południowo-wschodniej Polsce, w pobliżu granicy z Ukrainą, stanowi bramę dla dostaw wojskowych i humanitarnych na Ukrainę. Służy także przywódcom i politykom podróżującym do i z Ukrainy. Lotnisko znajduje się pod kontrolą wojska USA.

Jeżeli zostanie uznany za winnego, osobie mogą zostać postawione zarzuty karne Kara więzienia do ośmiu latW raporcie napisano.

Prokuratorzy twierdzą, że aresztowania były wynikiem ścisłej współpracy z ukraińskimi prokuratorami i siłami bezpieczeństwa, które przekazały im ważne informacje i dostarczyły kluczowych dowodów. Sprawa nabiera tempa – mówią.

Zatrzymano kilka osób, w tym obywatela Rosji i Hiszpanii Polska jest oskarżana o szpiegostwo na rzecz Rosji od czasu rozpoczęcia przez Moskwę ofensywy na Ukrainę w lutym 2022 roku.

Polska, członek Unii Europejskiej, bezwarunkowo wspierała swoich sąsiadów, Ukrainę i Zełenskiego, w walce z rosyjską agresją.

Mężczyzna próbował nawiązać kontakt z Rosjanami bezpośrednio zaangażowanymi w wojnę na Ukrainie i miał udzielić szczegółowych informacji na temat lotniska Rzeszów-Jasionka (REUTERS/Kacper Pempel).

Odrębnie w czwartek aresztowano w Niemczech dwóch obywateli Rosji i Niemiec pod zarzutem szpiegostwa, a jednemu z nich postawiono zarzuty – podała prokuratura. Zgódź się na ataki na potencjalne celeMając nadzieję na sabotaż pomocy dla Ukrainy, w tym obiektów wojskowych.

Dwie osoby zidentyfikowane jedynie jako Dieter S. i Aleksander J.., został aresztowany w środę w bawarskim mieście Bayreuth zgodnie z niemieckimi przepisami dotyczącymi prywatności, podali niemieccy prokuratorzy federalni.

READ  Tak prezentują się Kolumbijczycy w Chinach, Polsce i Hiszpanii - Magazyn Cycling World

Główny winowajca, Dieter S., przeprowadziłby dochodzenie Możliwe cele ataków, „W tym obiekty wojskowe USA” w Niemczech.

Według prokuratury Dieter S. wymieniał informacje z Osoba powiązana z wywiadem rosyjskim Od października 2023 r. uruchamia możliwy sabotaż.

„Środki te mają w szczególności osłabić wsparcie militarne udzielane Ukrainie przez Niemcy przeciwko rosyjskiej agresji” – stwierdzili prokuratorzy.

Według tygodnika Spiegla, Świetna amerykańska strona w Bawarii Grafenwoehr, To właśnie na ich celowniku szkolono ukraińskich żołnierzy w obsłudze czołgów bojowych Abrams.

„Nie przedstawiono żadnych dowodów potwierdzających plany więźniów lub ich ewentualne powiązania z przedstawicielami struktur rosyjskich” – odpowiedziała ambasada rosyjska w Berlinie w X.

Minister spraw zagranicznych, Annalena BaerbachWcześniej w czwartek zadzwonił do ambasadora Rosji w Berlinie.

Ze swej strony niemiecki minister spraw wewnętrznych, Nancy Facer, Pochwalił pracę służb bezpieczeństwa w „zapobieganiu potencjalnym atakom bombowym, które mogłyby zaatakować i osłabić naszą pomoc wojskową dla Ukrainy”.

„To poważny przypadek rzekomych agentów przestępczego reżimu (prezydenta Rosji Władimira) Putina” – potępił na swoim koncie X.

(Według informacji AP i AFP)