25 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

W Australii po raz pierwszy wyekstrahowano pasożyta węża z ludzkiego mózgu

W Australii po raz pierwszy wyekstrahowano pasożyta węża z ludzkiego mózgu

▲ robak Biurodascaris Robertsey U mieszkańca jeziora w pobliżu jeziora odkryto obecność węży będących żywicielami tego organizmu.Zdjęcia zdrowia w Canberze

Sputnik

Gazeta „La Jornada”.
wtorek, 29 sierpnia 2023, s. 23 6

Moskwa. Australijscy lekarze w Canberze po raz pierwszy wydobyli żywego robaka Ovidascaris Robertsi Według gazety Stróż, Cytowane przez Sanjaya Senanayake, specjalistkę ds. infekcji.

Ovidascaris Robertsi Jest to glista, którą zwykle można spotkać u węży. Pacjent szpitala w Canberze to pierwszy na świecie przypadek pasożyta wykrytego u ludzi – napisano w dzienniku, dodając, że pod koniec stycznia 2021 r. po raz pierwszy przyjęto 64-letniego pacjenta z południowo-wschodniej Nowej Południowej Walii. W miejscowym szpitalu po trzech tygodniach bólów brzucha, biegunki, uporczywego suchego kaszlu, gorączki i nocnych potów.

W roku 2022 pacjentka zaczyna cierpieć na zaburzenia pamięci i depresję, co skutkuje wysłaniem jej do szpitala w Canberze. MRI mózgu ujawniło nieprawidłowości wymagające operacji.

robaki Ovidascaris Robertsi Według lekarza najczęściej atakują ją węże dywanowe, które żyją w pobliżu domu pacjenta położonego nad jeziorem.

Chociaż nie miała bezpośredniego kontaktu z wężami, kobieta często zbierała rodzime zioła, takie jak szpinak nowozelandzki, z okolic jeziora, aby je gotować.Senanayake mówił dalej.

Naukowcy przypuszczają, że pasożyt pozostawił żywiciela, węża, w kale, a następnie pacjent zaraził się nim poprzez dotknięcie ziół lub zjedzenie potrawy z nimi. Senanayake dodał, że infekcja jest przenoszona przez robaka Ovidascaris Robertsi Nie przenosi się z osoby na osobę i nie powoduje pandemii takiej jak COVID-19 czy Ebola.

READ  Szwedzcy naukowcy tworzą sztuczne zorzę polarną – DW – 06.07.2023