29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Prowadzą kampanię na rzecz dawstwa szpiku kostnego w Szkole Medycznej UJED – El Sol de Durango

Prowadzą kampanię na rzecz dawstwa szpiku kostnego w Szkole Medycznej UJED – El Sol de Durango

Uniwersytet Juarez, Durango State College of Medicine and Nutrition (UJED), koordynowany przez Akademicki Komitet ds. Badań i Promocji, prowadzi kampanię oddawania szpiku kostnego „Heroes”.

Inicjatywa ta, w którą zaangażowane są także Wydziały Prawa i Nauk Politycznych (FADER i CIPOL) oraz Wydział Ekonomii, Rachunkowości i Zarządzania (FECA), ma na celu dotarcie do 450 potencjalnych darczyńców.

Antonio Cifuentes Alvarez, dyrektor FAMEN, wyjaśnił, że akcja, która odbywa się w dniach 28-30 sierpnia, polega na badaniu, podczas którego od uczestników pobierana jest próbka śliny. Próbka ta jest wysyłana do banku w Guadalajarze, gdzie jest poddawana ponownemu typowaniu genetycznemu w celu zidentyfikowania potencjalnych dopasowań do darowizn.

Procesem identyfikacji i komunikacji ze zgodnymi dawcami zajmuje się stowarzyszenie obywatelskie „Be Watch”, które może swobodnie zdecydować, czy zgadza się na kontynuację procesu dopasowywania.

Rafael Mir Cisneros, dyrektor FADER i CIPOL, podkreślił znaczenie edukowania uczniów w zakresie oddawania krwi i narządów oraz zaszczepiania tej kultury.

José Ramón Duarte Carranza, dyrektor FECA, podkreślił zaangażowanie UJED w odpowiedzialność społeczną, co znajduje odzwierciedlenie w kampaniach takich jak ta.

Lucia González Espinosa, specjalistka ds. projektu i przewodnicząca Komitetu ds. Promocji Badań Naukowych i Naukowych na UJED (CIFA UJED), podkreśliła znaczenie tej kampanii i współpracy między instytucjami w celu osiągnięcia proponowanego celu, jakim jest 450 rekordów potencjalnych dawców.

READ  ▷ Znajdź żołnierza w sześć sekund, aby rozwiązać wirusowe wyzwanie | Meksyk