23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

UNIR docenia pracę sześciu ekspertów w dziedzinie zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia emocjonalnego

UNIR docenia pracę sześciu ekspertów w dziedzinie zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia emocjonalnego

Specjaliści z zakresu psychologii, psychiatrii, edukacji, żywienia i wolontariatu zgodzili się, że „profilaktyka i zwracanie odpowiedniej uwagi na dobrostan emocjonalny i zdrowie psychiczne w różnych obszarach pozwala uniknąć chorób towarzyszących”.

Zdjęcie rodzinne na rozdaniu nagród Emotional Wellbeing Excellence Awards 2024.

„Zrozumienie naszych emocji może wydobyć najlepszą wersję nas samych” – stwierdził znany psychiatra i popularyzator nauki. Marian Rojas Estape w „Nagrody za doskonałość w zakresie dobrego samopoczucia emocjonalnego 2024”, Wydarzenie, które zorganizowałeś Międzynarodowy Uniwersytet La Rioja (UNIR)Gdzie Sześciu innych specjalistów zostało również uhonorowanych za swój wkład zawodowy w dziedzinie dobrostanu emocjonalnego i zdrowia psychicznego.

Żyjemy w nadmiernie pobudzonym społeczeństwie, które nie może usiąść, aby pomyśleć i zareagować na to, co się z nami dzieje. Marian Rojas Estape.

Marian Rojas podczas przemówienia podczas uroczystości uhonorowania.Marian Rojas podczas przemówienia na ceremonii wręczenia nagród UNIR.

Podkreśliła to w swoim przemówieniu Marian Rojas Estape Znaczenie profilaktyki i korzyści z badań Przeniesienie ich do praktyki klinicznej i informatycznej. Poza tym pomyśl Drażliwość i niska tolerancja na frustrację, jakie mamy dzisiaj. „Żyjemy w nadmiernie pobudzonym społeczeństwie, które nie może usiąść, aby pomyśleć i zareagować na to, co się z nami dzieje, aby uzdrowić i wydobyć z siebie to, co najlepsze”.

Sześciu zwycięzców UNIR pochodzi z różnych dziedzin, takich jak psychologia, psychiatria, edukacja, żywienie i wolontariat „Zapobieganie i odpowiednie zwracanie uwagi na dobrostan emocjonalny i zdrowie psychiczne w różnych obszarach może zapobiec powiązanym chorobom”.

On Raport na temat podejścia do zdrowia psychicznego w HiszpaniiPodkreśla konieczność leczenia zdrowia psychicznego w oparciu o najnowsze dane, które dostarcza i ujawnia, że ​​ogółem 70% zaburzeń psychicznych ma swój początek w dzieciństwie i okresie dojrzewania.

Dla tej części Tylera Vandera Weele’aPan Harvardzie I kierownik projektu Program rozkwitu człowiekaZostał uhonorowany za swoją pracę w badaniu i promowaniu dobrostanu emocjonalnego oraz za integrowanie wiedzy z ilościowych nauk społecznych z naukami humanistycznymi na podstawowe tematy, takie jak szczęście, osobiste spełnienie, zdrowie fizyczne i psychiczne, cel, charakter, cnota i etyka. Stosunki społeczne.

READ  Najpiękniejsze miasto na świecie znajduje się w Meksyku?

Wybitny profesor Uniwersytetu Harvarda stwierdził: „To wspaniale widzieć zainteresowanie wielu dziedzin, takich jak edukacja, uniwersytet, studiowanie filozofii i różnych dziedzin, w realizacji polityk publicznych na korzyść Rozkwit człowieka„.

Profesor.  Tyler VanderWael jest promotorem Profesor Tyler VanderWael jest promotorem Harvard Prosperity Program.

Dobre samopoczucie emocjonalne jest wyzwaniem stojącym przed dzisiejszym społeczeństwem

Rozpowszechnianie i badania dobrostanu emocjonalnego prowadzą jednocześnie do podjęcia niezbędnych i pilnych działań mających na celu zaspokojenie potrzeb populacji. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stwierdza, że ​​depresja i stany lękowe są głównymi przyczynami chorób i niepełnosprawności wśród nastolatków.

W tym sensie dziekan i prezes Oficjalnego Kolegium Psychologii w Madrycie powiedział: Jose Antonio LuengoPodczas ceremonii podkreśliła znaczenie doskonalenia i służenia rodzinom, uczniom i nauczycielom, którzy borykają się z problemami w środowisku szkolnym, takimi jak… zastraszanie, Cyberprzemoc Oraz inne schorzenia wpływające na zdrowie psychiczne młodzieży i nastolatków.

Jednym ze zwycięzców był José Antonio Luengo, prezes i dziekan Oficjalnego Kolegium Psychologii w Madrycie.Jednym ze zwycięzców był José Antonio Luengo, dziekan Oficjalnego Kolegium Psychologii w Madrycie.

I w tym samym wierszu zostało to wyrażone Giuseppe RossolelloPrezes Hiszpańskiej Akademii Żywienia i Dietetyki, wskazując w szczególności na psychologię odżywiania i profilaktykę zaburzeń odżywiania jako czynnik dobrostanu emocjonalnego dzieci i młodzieży, proponuje edukację emocjonalną, która pomaga ludziom akceptować, kochać i dbać siebie bez ulegania wpływom standardów piękna narzuconych przez społeczeństwo.

Gdybyśmy wszyscy zrozumieli, że jemy myśli, a nie jedzenie, moglibyśmy zapobiec wielu problemom. Giuseppe Rossolello.

„Zły związek z jedzeniem jest wieloczynnikowy; Sen, odpoczynek i związek emocjonalny, jaki z nim łączymy, przeszkadzają. Gdybyśmy wszyscy zrozumieli, że jemy myśli, a nie jedzenie, bylibyśmy w stanie zapobiec wielu problemom i zachować naszą tożsamość smakosza. „Dietetycy mogą zintegrować jedzenie ze zdrowiem emocjonalnym, ucząc ich od najmłodszych lat, jak, co i kiedy jeść, bez nawiązywania niezdrowych relacji z jedzeniem” – dodał Rossolillo.

Giuseppe Rossolello mówił o emocjonalnym związku z jedzeniem.Giuseppe Rossolello mówił o emocjonalnym związku z jedzeniem.

Maria Matos Gonzalez de CarejaPodczas wręczenia nagrody Prezes i współzałożyciel Horizontes Abiertos przyczynił się do realizacji misji organizacji pozarządowej polegającej na przyjmowaniu i towarzyszeniu grupom najbardziej bezbronnym – takim jak więźniowie bez środków, osoby bez rodzin, osoby uzależnione czy osoby cierpiące na uzależnienia. Chory – aby zapewnić narzędzia i wsparcie Przekieruj swój projekt życiowy.

READ  Niesamowity test osobowości, który w sekundę powie Ci, czy jesteś szczęśliwy

Gospodarz wydarzenia i Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu UNIR A Doktor Octavio Corral Bazos de ProvencePodkreślił, że „szczęście emocjonalne jest bezpośrednio powiązane ze stopniem satysfakcji psychologicznej w obliczu tych wyzwań oraz ze sposobem, w jaki dana osoba jest w stanie stawić im czoła i je rozwiązać” – stwierdził. Octavio Corral Zachęcał uczestników do usprawnienia badań i szkolenia pracowników służby zdrowia, aby mogli odpowiedzieć na te potrzeby.

Maria Matos otrzymała Nagrodę Otwartych Horyzontów, która służy osobom w wyjątkowo kruchej sytuacji.Maria Matos otrzymała nagrodę od Fundacji Horizontes Abiertos, która pomaga osobom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji.

Dyrektor Studium Psychologii w UNIR, Rocio Gomeza JuncalaZostała uznana za najcenniejszego nauczyciela wśród swoich uczniów i współpracowników i jest przykładem kontynuacji promocji zawodów związanych ze służbą zdrowia wśród młodzieży.

W sumie Międzynarodowy Uniwersytet w La Rioja (UNIR) chciał przyznać sześć nagród uznania specjalistom specjalizującym się w dobrostanie emocjonalnym z różnych dziedzin, takich jak psychiatria, psychologia, badania, edukacja, żywienie i wolontariat.

Dyrektor Wydziału Psychologii UNIR, Rocio Gomez, odebrała nagrodę w uznaniu swoich uczniów i nauczycieli.Dyrektor Wydziału Psychologii UNIR, Rocio Gomez, odebrała nagrodę po uhonorowaniu jej przez uczniów i nauczycieli.

On Doktor Victor Vidal Był odpowiedzialny za poprowadzenie ceremonii, która odbyła się w Pałacu Westin w Madrycie, w obecności różnych władz, takich jak Wiceminister Zdrowia Wspólnoty Madrytu, Laurę GutierrezOprócz wielu specjalistów w dziedzinie nauki i zdrowia.

Według słów Vidala, specjalisty medycyny pracy, pedagoga i doradcy ds. zdrowia w UNIR: „Depresja i stres stanowią poważny problem zdrowia publicznego w naszym społeczeństwie i według Światowej Organizacji Zdrowia będą główną przyczyną niepełnosprawności w populacji świat.” W 2024 r. Zapobieganie problemom psychicznym w szkole, pracy i życiu jest wyraźnym przykładem postępu i promocji zdrowia.„.