29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Trzech członków CD SOS La Bañeza na Mistrzostwach Europy w Ratownictwie i Pierwszej Pomocy w Polsce

Trzech członków CD SOS La Bañeza na Mistrzostwach Europy w Ratownictwie i Pierwszej Pomocy w Polsce

Królewska Hiszpańska Federacja Ratownictwa i Ratownictwa opublikowała ostateczne zaproszenie na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się w Polsce w dniach 20-26 sierpnia. Yael Mantecón, Lucía Zorrilla i Carlos Acedo znaleźli się wśród sportowców wybranych do reprezentowania La Bañeza w tej prestiżowej międzynarodowej imprezie.

Federacja oficjalnie potwierdziła włączenie młodych lokalnych ratowników do zawodów na wysokim szczeblu. W europejskiej imprezie weźmie udział duża liczba talentów ratownictwa i pierwszej pomocy z różnych krajów, a nasi reprezentanci z Bañez staną w czołówce rywalizacji.

Warto zaznaczyć, że pierwotnie zaproszona Mencia Incera Salas niestety nie będzie mogła wziąć udziału w mistrzostwach z powodu kontuzji prawego barku, której doznała podczas surfowania po oceanie w Gabridan we Francji. Federacja życzyła jej szybkiego powrotu do zdrowia i postanowiono dołączyć do Celii Limy Luaces z Umia Aquatic Club, aby zająć jej miejsce w ostatnim wezwaniu.

W reprezentacji kobiet w European Junior młode talenty Celia Lima Luaces, Lucía González Gómez (ACN Marisma), Yael Mantecón Ruiz-Santaquiteria i Lucía Zorrilla Fernández (CD SOS La Bañeza), Laura Remuzgo Nabaónilla Costaciment i Marta Servant Ruiz (Leucante Club ).

Ze swojej strony udział w kadrze narodowej potwierdzili ratownicy powołania doraźnego. Utalentowani sportowcy reprezentujący Hiszpanię to Marcos Anton Martin (Club Deportivo Salvamento Dragons), Javier Balza Vigo i Alejandro Sacon Alvarez (Club Salvamento Arteixo Salvar), Jaime Iriste Rojo (Alcarizronio Capririzronio, Club Salvamento y Socorrismo Carballo-SYSCA) oraz Alberto San Fer E Boston (ACN Marisma).

W skład zespołu technicznego, który będzie towarzyszył sportowcom w ich podróży do Polski, wchodzą dyrektor sportowy José Miguel Rodríguez Ferrero, trener Carlos Aceto Pecares, technik Carmen Perlana Montes oraz fizjoterapeutka Anabel Navio Robles.