22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

To nie jest tablet i nie jest to e-czytnik

To nie jest tablet i nie jest to e-czytnik

Być może należysz do osób, które lubią podkreślać lub robić notatki podczas czytania. Lub po prostu ręczne konsultacje lub książki do celów akademickich, a te notatki są dla Ciebie niezbędne. Jeśli tak, a chcesz to zrobić w formacie cyfrowym, to ani tablet nie jest tego wart – ich ekrany nie nadają się najlepiej do czytania, bo emitują światło, przez co oczy się bardzo męczą – ani e-czytnik – zazwyczaj nie dopuszczają możliwości robienia notatek — ; Potrzebujesz urządzenia będącego w połowie drogi pomiędzy nimi. Chociaż nie jest to dobrze znane, istnieją opcje.

Duży ekran

Przez ostatnie kilka tygodni miałem okazję testować jedno z tych urządzeń, BOOX Note Air 3 C, urządzenie z 10,3-calowym ekranem, które bardzo przypomina mi Kindle Scribe: wygląda ładnie, cienki, lekki czytnik e-booków wyposażony w rysik do robienia notatek, który można przymocować do jednego z jego boków.

Ma bardzo cienką konstrukcję i ekran otoczony z jednej strony dużą ramką, dzięki czemu można go trzymać w dłoni. Zawiera także technologię elektronicznego atramentu (ePaper Kaleido 3 kolor), który w żaden sposób nie podrażnia oczu i pozwala na idealne czytanie w plenerze. Ale jest w stanie wyświetlać zawartość w kolorze. Uważajcie, to wciąż e-ink, więc ekran nie emituje światła, przez co kolory są matowe, a w niczym nie przypomina tabletu czy smartfona.

Z Androidem

Kluczem do tego produktu, moim zdaniem, jest to, że współpracuje z pełną wersją systemu operacyjnego Androida 12; Na przykład mogłeś używać swojej przeglądarki do przeglądania Internetu i pobierania niektórych aplikacji z Google Play. Ponownie musimy wziąć pod uwagę technologię ekranu i nie możemy oczekiwać ostrych i płynnych obrazów. Oznacza to, że technicznie możliwe jest pobieranie YouTube i oglądanie filmów z BOOX Note Air 3 C, ale jakość będzie bardzo niska w porównaniu z innymi urządzeniami.

READ  EcoFlow DELTA Pro Ultra, pierwszy na świecie inteligentny hybrydowy generator akumulatorowy do użytku w całym domu

Jednak aplikacje tekstowe działają świetnie. Chociaż możesz pobrać niektóre opcje robienia notatek, jest ono wyposażone w standardową opcję, którą uważam za bardzo kompletną i łatwą w użyciu, dzięki której możesz pisać lub rysować tak, jakbyś robił to w „zwykłym” notatniku. Następnie digitalizuje wszystko: litery, kształty, linie pod spodem… Ponadto zawiera szeroką gamę szablonów. Bateria ma bardzo długą autonomię (około miesiąca) i ma również głośniki, chociaż jakość dźwięku jest bardzo niska.

Czy poleciłbym go jako tablet? Odpowiedź brzmi: absolutnie nie. Nawet gdyby miał Androida, aplikacje i kolorowy ekran, nigdy nie użyłbym go do oglądania treści multimedialnych. Lubisz e-czytnik? Bez wątpienia: teksty są jasne, wyraźne i po prostu wspaniale się je czyta. Uważam, że świetnie nadaje się również do przeglądania Internetu (i na przykład czytania artykułów) i oczywiście do robienia notatek.

Pudełko Uwaga Air 3C

  • Dzięki elastycznemu systemowi operacyjnemu Android 12, kolorowemu wyświetlaczowi ePaper i mnóstwu szybszych narzędzi do robienia notatek i czytania, jest on przeznaczony dla kreatywnych, elastycznych i otwartych.