21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Microsoft dodaje tę funkcję do Notatnika systemu Windows, na którą czekałeś od ponad 40 lat

Microsoft dodaje tę funkcję do Notatnika systemu Windows, na którą czekałeś od ponad 40 lat

Notatnik Windows powstał w 1983 roku i ma 41 lat bez wielu zmian. Format ten sprawdzał się przez dziesięciolecia, ale teraz użytkownicy oczekują skoku jakościowego i Microsoft postanowił wysłuchać ich sugestii.

To narzędzie W marcu tego roku otrzymał jedną z największych aktualizacji w swojej historii Wraz z pojawieniem się sztucznej inteligencji z drugim pilotem. Microsoft aktualizował Notatnik w ciągu ostatnich kilku lat, dodając drobne ulepszenia, takie jak długo oczekiwane zakładki, ale przyniosło to kolejną dużą zmianę.

Aplikacja doda zintegrowany moduł sprawdzania pisowni do systemu Windows 11. Ulepszenia zaczną się od wersji Insider 11.2402.22.0 i mają wkrótce dotrzeć do wszystkich użytkowników.

Jest to dodatek do innych drobnych ulepszeń tekstu, które wprowadzono w ostatnich latach. Jedno z najważniejszych miało miejsce w lipcu 2021 r. w sprawie miejsc pracy Inteligentniejsze wyszukiwanie i zamiana, powiększanie tekstu i zawijanie linii Dla liczb.

W tym samym roku pojawił się także tryb ciemny, automatyczne zapisywanie i wylogowywanie. Microsoft skupił się na zmianach w swoim interfejsie, aby był bardziej atrakcyjny, jednak w 2024 roku stawia na łatwość obsługi programu.

Te udoskonalenia nie są dziełem przypadku i są efektem zamknięcia księgi po 28 latach. Microsoft zachęcał użytkowników do przejścia do Notatnika lub WordaMusiał więc bardzo się postarać, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia.

Wszystko, co może zrobić autokorekta

Microsoftu Wyjaśnił na swoim blogu Autokorekta Notatnika działa w systemie Windows, choć twierdzi, że jest bardzo prosta. Błędnie napisane słowa w tekście Są one automatycznie podkreślane na czerwono, tak jak w innych edytorach Z ekosystemu takiego jak Word.

Moduł sprawdzania pisowni zasugeruje zmiany, gdy użytkownik wybierze słowo. Innym sposobem jest użycie skrótu klawiaturowego „Shift + F10” na błędnie napisanym słowie, aby wyświetlić sugestie dotyczące pisowni. Wybrane słowo zostanie natychmiast zaktualizowane.

READ  realme 9 Pro + jest całkowicie filtrowany za pomocą ekranu AMOLED i aparatu 50MP

Użytkownicy też Czerwone podkreślenia można zignorować w pojedynczym słowie lub w całym dokumencieMożesz też dodać nowe terminy do słownika lub zmienić język modułu sprawdzania pisowni w aplikacji.

Microsoft wyjaśnił, że ta funkcja jest domyślnie włączona w przypadku niektórych dokumentów, ale jest nieaktywna w przypadku plików z kodem. Program umożliwi włączenie lub wyłączenie tego ustawienia w zależności od typu pliku.

przysługa jak pracujemy Dzisiaj na komputerze.

Tagi: Aktualizacje, Microsoft, Windows 11