3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

To najbardziej widoczna konstrukcja ludzka z kosmosu (nie jest to Wielki Mur Chiński) – naucz mnie czegoś o nauce

To najbardziej widoczna konstrukcja ludzka z kosmosu (nie jest to Wielki Mur Chiński) – naucz mnie czegoś o nauce

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy możesz zobaczyć jakieś cechy ludzkości z kosmosu? Odpowiedź brzmi: tak i nie jest to Wielki Mur Chiński ani żaden budynek stworzony przy użyciu zaawansowanych technologii. Odpowiedź cię zaskoczy, powiedział jeden z astronautów.

Przez całe istnienie ludzkości była ona odpowiedzialna za tworzenie wspaniałych budowli, które do dziś były przekazywane z pokolenia na pokolenie, tak wspaniałych, że niektóre z nich można nawet obserwować z kosmosu.

Mamy pomniki kolosalnych budowli, takich jak kolosalne starożytne cywilizacje, które zostały zapomniane, historie takie jak potężna Wieża Babel, a nawet budowle, które stoją do dziś, jak Wielki Mur Chiński czy piramidy w Egipcie. Żadna z tych struktur nie jest jednak największą, jaką można zobaczyć z kosmosu.

Ale, Jaki jest największy budynek widoczny z kosmosu?

Wielu może pomyśleć, że jest to konstrukcja sięgająca nieba, jednak rzeczywistość jest taka, że ​​konstrukcja ta ma powierzchnię około 30 tysięcy hektarów, znajduje się na południu Półwyspu Iberyjskiego i można ją zobaczyć z kosmosu czy to przez astronautów, czy przez satelitę. Który kręci się wokół Ziemi.

Oczywiście mówimy o szklarniach w Almerii, obiekcie zlokalizowanym w hiszpańskiej społeczności zwanej Andaluzja. Szklarnie te są lokalnie znane jako „Kraina Rolników” i „Sad Europy”.

Na tych polach uprawnych znajduje się największe na świecie skupisko szklarni, w których uprawia się szeroką gamę owoców, warzyw i większej ilości żywności. Żywność, z której uprawia się co najmniej 2,5 mln ton owoców i warzyw.

Według oficjalnej platformy wśród wszystkich upraw znajdziemy pomidory, paprykę, bakłażan, cukinię, ogórki, fasolkę szparagową, arbuza i arbuza, a także kwiaty ozdobne, takie jak róże, chryzantemy, goździki i inne rośliny. Systemy ogrodnicze Almeria.

Źródło obrazu: HortoInfo

Na potwierdzenie tego faktu posiadamy wypowiedzi niektórych astronautów z różnych misji kosmicznych, którzy zeznali na ten fakt i potwierdzili, że szklarnie w Almerii to rzeczywiście konstrukcja ludzka, którą najlepiej widać z kosmosu.

READ  Wielozadaniowość, czyli dlaczego według psychologii powinieneś przestać ćwiczyć bycie „oddalonym o 10 000 rzeczy”.

Po pierwsze, mamy zeznania hiszpańskiego inżyniera lotniczego Pedro Duque, który miał okazję polecieć w przestrzeń kosmiczną w 1998 r. w ramach misji kosmicznej STS-95 na rzecz promu kosmicznego Discovery, znanego również jako National Aeronautics and Space Administration doniczka. Inżynier Duque potwierdza, że ​​wygląd szklarni jest niemal idealny, a ich definicja i wielkość są jednoznaczne.

Po tym pierwszym astronauty mamy astronautę Michaela Lopeza Alegríę, astronautę, który brał udział w wielu misjach kosmicznych i miał zaszczyt dowodzić Międzynarodową Stacją Kosmiczną.

Michael właściwie potwierdził to, co powiedział Pedro, ponieważ pustynia Almería jest biała i ma kilometrową długość na hiszpańskim wybrzeżu, nie sposób jej nie zauważyć, mówi López Alegría.

Obszar ten został sklasyfikowany przez NASA jako „Morze Szklarni”, które budowane są od lat 60. XX wieku i zostały uruchomione jedynie w celu przetestowania technik uprawy na zewnątrz i w pomieszczeniach, rosnących z biegiem czasu i stających się tym, co znamy dzisiaj. Jako największy budynek na świecie widoczny z kosmosu.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.