9 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szwajcarska siatkówka plażowa kobiet zdobywa brąz

TOKIO (AP) – Ostatnia z Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbywa się pod ścisłą kontrolą po rocznym opóźnieniu z powodu infekcji koronawirusem:

___

Alarm medalowy

Szwajcaria zdobywa brąz w siatkówce plażowej kobiet

Szwajcar Jonah Heidrich i Anook Verge-Dibre od razu wygrali z Łotwą w piątek rano w meczu o trzecie miejsce.

Szwajcarki Tina Krudina i Anastasija Kravsenoka w pierwszym secie prowadziły 21-19 5:1, zdobywając swój pierwszy medal olimpijski w drużynie kobiet 21-15.

Amerykanie April Rose i Alex Kleinman mieli zagrać z Australijkami Mariaf Artacho i Talicą Clancy w meczu o złoty medal w piątek rano.

___

Alarm medalowy

Polak David Tomala wygrywa ostatnie 50 km na igrzyskach olimpijskich.

Tomala zdobył złoty medal w Sapporo w 3 godziny, 50 minut i 8 sekund.

Jonathan Hilbert z Niemiec był drugi 36 sekund za Tomalą w 3:50:44. Kanadyjczyk Evan Dunfi był trzeci z czasem 3:50:59. Imprezy wyścigowe zostały przeniesione do Sapporo ze względu na letnie upały i wilgotność Tokio.

50-kilometrowy spacer z harmonogramu kolejnych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku został porzucony i nie można go cofnąć.

Został po raz pierwszy wprowadzony na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1932 roku i odbył się w 1976 roku w każdym sporcie z wyjątkiem Montrealu.

___

Międzynarodowy Komitet Olimpijski twierdzi, że usunął dwóch trenerów białoruskich drużyn z igrzysk, cztery dni po tym, jak próbowali wysłać sprinterkę Kristinę Simanuską. Powrót na Białoruś.

MKOl twierdzi, że unieważnił dowody Artura Shimaka i Jurija Mysevicha.

MKOl mówi: „Mężczyźni zostali poproszeni o natychmiastowe opuszczenie wioski olimpijskiej i zrobili to w interesie sportowców”.

Shimak i Mysevich od niedzieli są w stałym kontakcie z białoruskimi sportowcami.

Simanuskaya skrytykowała trenerów drużyny w mediach społecznościowych i jest teraz w Polsce z wizą humanitarną.

MKOl mówi, że Shimak i Mysevich „dadzą szansę na wysłuchanie” przez jego komisję dyscyplinarną badającą sprawę.

___

Holenderska kolarka torowa olimpijska Lorraine van Raisen wraca do zdrowia w tokijskim szpitalu dzień po tragicznym wypadku w półfinale Keer na Isu Velodrome.

READ  Westinghouse Milestone Advances energetyka jądrowa w Polsce

Van Risen zemdlał krótko po południu, kiedy zderzył się z brytyjską zawodniczką Katie Mercant przy prędkości 40 mil na godzinę. Van Risen był na szlaku przez kilka minut, zanim lekarze załadowali ją na nosze i usunęli z prędkości.

Został przeniesiony do tokijskiego szpitala, gdzie znaleziono go ze złamaną szyją, złamanymi żebrami i uszkodzonym płucem.

Rzecznik holenderskiego zespołu lekkoatletycznego Van Raisen powiedział, że nic mu nie jest, ale nie pamięta upadku. Van Raisen była w stanie jasno powiedzieć, że lekarz zespołu był z nią i że ból był głównie w jej ramieniu.

Kolega z drużyny Van Raisena, Shane Prospenninks, zdobył złoty medal w Kirin, sześciorundowym wyścigu, w którym pierwsi trzej jechali na motocyklu, a ostatni trzej biegali swobodnie aż do finału.

___

Więcej Igrzysk AP: https://apnews.com/hub/2020-tokyo-o Olympics i https://twitter.com/AP_Sports