20 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Światowa Organizacja Zdrowia ma oko na Mu, nowy wariant koronawirusa, który może uniknąć odporności na wcześniejsze infekcje lub szczepienia.

Światowa Organizacja Zdrowia ma oko na to, co skatalogowała Jako ciekawa nowa zmienna o nazwie „Mu”.

W tej chwili nie wiadomo, czy wariant jest bardziej zaraźliwy, bardziej śmiertelny, czy może powodować poważniejsze COVID-19, ale Światowa Organizacja Zdrowia wie, że wstępne informacje pokazują, że Mu ma wiele mutacji podobnych do tych obserwowanych w beta Może to zmniejszyć zdolność neutralizacji Zarówno surowica, jak i szczepionki w okresie rekonwalescencji.

Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że ​​należy przeprowadzić więcej badań, aby potwierdzić hipotezę, więc jest to jeden z powodów, dla których Mu nie jest uważane za „zmienną niepokojącą” jak Delta.

włamać się

Lambda, po raz pierwszy zidentyfikowana w Peru, jest kolejnym ważnym wariantem i została znaleziona w Meksyku, chociaż szacuje się, że wariant ten jest znacznie niższy. Tylko w Meksyku nadal szacuje się, że 95% przypadków COVID-19 wraca bezpośrednio do Delty.

Jeśli chodzi o Mu, wariant został zidentyfikowany w Kolumbii w styczniu 2021 r., został znaleziony w 39 krajach i obecnie występuje w bardzo znikomym stopniu, z szacowanymi mniej niż 0,1% całkowitego chaosu. Światowa Organizacja Zdrowia wyjaśnia jednak, że Mu Wzrosła we względnej obecności w Kolumbii i Ekwadorze, dlatego bardzo ważne jest monitorowanie wariantu w Ameryce Południowej. Inne małe ogniska zostały zidentyfikowane w Hiszpanii, Włoszech, Francji i Stanach Zjednoczonych.

To właśnie we Włoszech a badanie Sugeruje to, że szczepionka Pfizer jest bezpieczna wobec alternatywy, chociaż występuje spadek skuteczności w porównaniu z oryginalnym wirusem. alternatywny”Nie martw się o skuteczność szczepionekNaukowcy twierdzą. Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że ​​aby się tego upewnić, potrzeba więcej badań.

Mu jest również znany jako Alternatywny b 1,621 I Dodano do listy „Zmienne zainteresowania” 30 sierpnia. Inne warianty, które są nadal obserwowane, oprócz Mu i Lambdy, to: I Znajduje się w wielu krajach Lotta Znaleziono po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych i kappa, który po raz pierwszy został zidentyfikowany w Indiach.

READ  LPG: co to jest i dlaczego stosuje się to paliwo. Poznaj właściwości LPG