25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Studenci medycyny będą wymagać podjęcia środków zapobiegawczych przeciwko zwiększaniu liczby przyjęć

Studenci medycyny będą wymagać podjęcia środków zapobiegawczych przeciwko zwiększaniu liczby przyjęć

15 kwietnia 2024 r. klasa na uczelni medycznej w Daegu na południu pozostaje pusta i cicha, a studenci medycyny bojkotują zajęcia.

SEOUL, 17 kwietnia (Yonhap) – Około 13 000 studentów medycyny planuje zbiorowo wystąpić z wnioskiem o podjęcie środków zapobiegawczych w celu zaprzestania… Zwiększanie limitów przyjęć W ich uczelniach strajk lekarzy stażystów, którzy protestują przeciwko tej samej decyzji rządu, wkroczy w drugi miesiąc, powiedział w środę prawnik.

Lee Byung-cheol, prawnik reprezentujący studentów, powiedział, że w przyszły poniedziałek studenci z 32 uczelni medycznych niedaleko Seulu złożą wnioski o wydanie nakazów sądowych przeciwko rektorom ich uczelni, prosząc sąd o zaprzestanie sprawdzania planów przyjęć uczelni, które mają odzwierciedlać podwyżkę w miejscach.

W ramach dużego oporu Reforma medycynyW zeszłym miesiącu rząd przeznaczył 2000 dodatkowych miejsc na przyjęcie do uniwersyteckich szkół medycznych w całym kraju, z czego 82 procent na uniwersytetach. Poza Seulem I obszar metropolitalny stolicy.

Uczelnie aktualizują obecnie plany rekrutacji na rok akademicki 2025, aby uwzględnić wzrost liczby studentów medycyny, a ostateczne plany mają zostać ogłoszone pod koniec maja.

Li powiedział, że zwiększenie kwot może poważnie obniżyć jakość edukacji w szkołach wyższych, aż do naruszenia prawa do edukacji gwarantowanego przez Konstytucję.

Do tej pory środowisko medyczne wniosło łącznie sześć skarg prawnych, w tym wnioski o wydanie nakazu sądowego, przeciwko planowi zwiększenia kwot.

Sądy odrzuciły już cztery wnioski, w tym wnioski o wydanie nakazu sądowego złożone przez Stowarzyszenie Nauczycieli Medycznych i Prezesa Stowarzyszenia Lekarzy Aplikantów.

[email protected]

(koniec)

READ  Kariera w gastroenterologii dziecięcej dla życia dziecka: dr Eileen Lugo