28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sprzeczna krytyka Waszyngtonu wygłoszona przez dyktatora Kim Jong Una

Północnokoreański dyktator Kim Dzong Un

Północnokoreański dyktator Kim Dzong Un stwierdził, że „nie ma powodu”, by sądzić, że Stany Zjednoczone nie są wrogo nastawione do Phenianu.Chociaż ostatnio pojawiły się „sygnały” z Waszyngtonu, że administracja prezydenta USA Joe Bidena nie jest przeciwna reżimowi.

Stany Zjednoczone nadal tworzą napięcie w regionie poprzez złe osądy i działania”., skrytykował Kim Podczas interwencji upamiętniającej wystawę samoobrony, według północnokoreańskiej agencji prasowej KCN A agencja południowokoreańska odbiera Yonhap.

a) tak, Szef północnokoreańskiego reżimu upierał się przy swoim pomyśle wzmocnienia zdolności obronnych swojego narodu, choć jasno dał do zrozumienia, że ​​„głównym wrogiem jest sama wojna, a nie Korea Południowa ani żaden inny kraj lub potęga, jak Stany Zjednoczone.. ”.

Kim zauważył, że patrząc w przyszłość, Korea Północna musi być „silna”, ale dał jasno do zrozumienia, że ​​nie „wzmacnia” swoich zdolności obronnych wobec sąsiedniego kraju południowego. Wcześniej w ten poniedziałek Kim przyznał, że kraj jest w złej sytuacji ekonomicznej i wezwał wyższych urzędników do skupienia się na poprawie „jakości życia” swoich obywateli.

Kim Dzong Un podczas wystawy obronnej
Kim Dzong Un podczas wystawy obronnej

Obchodząc 76. rocznicę powstania Partii Robotniczej, Kim określił obecną sytuację jako „ponurą” i powiedział, że kraj stoi przed poważnymi wyzwaniami w zakresie rozwoju gospodarki i osiągnięcia wyznaczonych celów. .

Gospodarka Korei Północnej, mocno dotknięta międzynarodowymi sankcjami nałożonymi na jej program nuklearny, od wybuchu pandemii koronawirusa stopniowo się pogarsza.

W weekend rumuńska delegacja dyplomatyczna do Korei Północnej, ostatniej pozostałej misji UE w tym kraju, opuściła terytorium Korei Północnej. Jak wyjaśnił Kim, partia zaproponowała „efektywne” przejście do Narodowego Planu Gospodarczego, który przewiduje stopniowe wdrażanie przez pięć lat.

(z informacjami z Europa Press)

Czytaj: