28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Dlaczego mówi się, że Krzysztof Kolumb tak naprawdę nie odkrył Ameryki?

Kolumb był punktem odniesienia w odkryciu Ameryki (Zdjęcie: Archiwum)

Podczas naszego szkolenia akademickiego powiedziano nam, że 12 października 1492 r. Krzysztof Kolumb To on odkrył Amerykę Przeprawa przez Atlantyk na swoich trzech statkach: La Niña, Pinta i Santa Maria. Jednak niektórzy historycy i geografowie komentowali, że nie był on pierwszym, do którego dotarłnowy Świat”.

Dzień Odkrycia i Wyścigu, Dzień Hiszpanów i Wyścigu, Dzień Wyścigu i Dzień Narodowy Oto niektóre z nazw, które oficjalnie obchodzone są w tej dacie w Hiszpanii, Kolumbii, Kostaryce, Argentynie, Meksyku i innych krajach hiszpańskojęzycznych.

Krzysztof Kolumb Był nawigatorem i kartografem pochodzenia genueńskiego, w służbie Korony Kastylii. To do niego należy przypisać oficjalną historię: odkryj Amerykę, W momencie dotarcia Wyspa Guanahanie, na Bahamach.

Kolumb odbył cztery podróże to, co uważano za Indie, i chociaż może nie był pierwszym europejskim odkrywcą w Ameryce, jest uważany za odkrywcę nowego kontynentu, ponieważ był Początkowo planował podróż w obie strony Za Atlantykiem i najświeższe wiadomości w Europie.

Niektórzy historycy i geografowie stwierdzili, że Kolumb nie był pierwszym, który dotarł na kontynent amerykański (fot. Karina Hernandez/Infobay)
Niektórzy historycy i geografowie stwierdzili, że Kolumb nie był pierwszym, który dotarł na kontynent amerykański (fot. Karina Hernandez/Infobay)

Mimo to nasz kontynent nosi nazwę Américo Vespucio Kto zyskał sławę z powodu braku informacji o tym, kto przybył pierwszy. Historia mówi, że 17 sierpnia 1501Vespucci jako pierwszy zdał sobie sprawę, że Brazylia jest dzisiaj Nie była to część Azji, ale nowy region. Pewne jest, że był niemieckim kartografem Matthias Ringmann Który założył na swoją cześć w imieniu Ameryki ten nowy region świata w Mapa opublikowana 25 kwietnia 1507 r..

Américo urodził się we Florencji we Włoszech 9 marca 1454 roku. Był kupcem, odkrywcą i astronomem Florentczyk, naturalizowany w 1505 roku kastylijski, który uczestniczył w co najmniej dwóch wyprawach do zachodnie Indie. Warto zauważyć, że Krzysztof Kolumb nazwał rdzenną ludność „Indianami”, wierząc, że dotarł do Indii.

Uważa się, że Vespucci przybył do Azji podczas eksploracji kontynentu amerykańskiego.
Uważa się, że Vespucci przybył do Azji podczas eksploracji kontynentu amerykańskiego.

Podczas tego badania Vespucci był przekonany, że podróżuje „w granicach Azji po stronie wschodniej, a rozpoczynając po stronie zachodniej”. Oznacza to, że wrócisz później i zauważysz, że nie była to Azja, ale nieznany kontynent.

READ  Biznesmen Mario Hernandez był czterokrotnie zaszczepiony przeciwko Covid-19: to są powody

Grupa geografów, w tym Martin Waldseemüller I Matthias Ringmann, wydana w 1507 Wprowadzenie do kosmologii Towarzyszy mu łacińskie tłumaczenie listów Vespucciego pod tytułem Cztery wyjazdy do Stanów Zjednoczonych (Cztery amerykańskie loty), gdzie zasugerowano, że Nazwą „Nowy Świat” powinna być Ameryka w feminizmie w analogii z Europą, Azją i Afryką na cześć Vespucciego.

Bez ich przybycia drzwi nie otworzą się przed Hernan Cortes (Zdjęcie: Karina Hernandez/Infobay)
Bez ich przybycia drzwi nie otworzą się przed Hernan Cortes (Zdjęcie: Karina Hernandez/Infobay)

Po śmierci Kolumba w 1506 roku Vespucci został nagrodzony przez Fernando Aragon W 1508 r. z nominacją „Piloto Mayor de Castilla” z Casa de Contratación, w celu kontroli handlu i nawigacji z Nowym Światem aż do jego śmierci w 1512 roku.

Oprócz przypisania osiągnięcia jednemu z nich, faktycznie wydarzyło się to, że wraz z jego przybyciem dotarł do niego Hernan CortesPedro de Alvarado, Francisco Pizarro i innych europejskich zdobywców Zabrali złoto, srebro, metale i inne bogactwa Ameryki Środkowej, Środkowej i Południowej.

Czytaj: