20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Śmierć, szkody, ostrzeżenia i nie tylko

Śmierć, szkody, ostrzeżenia i nie tylko

Tajwan nawiedziło najsilniejsze trzęsienie ziemi od 25 lat. To jest to, co wiemy

Częściowo zawalony budynek po silnym trzęsieniu ziemi w hrabstwie Hualien na Tajwanie, 3 kwietnia 2024 r. (Źródło zdjęcia: VCG/Getty Images)

Co najmniej siedem osób zginęło w środowym trzęsieniu ziemi o sile 7,4 w skali Richtera, które nawiedziło Tajwan.

Około 77 osób jest uwięzionych lub osieroconych, w tym czterech obcokrajowców.

Tajwańska Narodowa Agencja Pożarna podała, że ​​około 60 z nich zostało uwięzionych w tunelu Jinyuan w północnym hrabstwie Hualien.

W tunelu Dachenshui uwięzionych jest 15 innych osób, a w trzecim tunelu uwięzionych jest dwóch obywateli Niemiec.

Jeśli dopiero dołączasz do naszego zasięgu, oto co wiemy:

Trzęsienie ziemi: Według US Geological Survey do trzęsienia doszło o godzinie 7:58 czasu lokalnego, 18 km na południe od miasta Hualien i na głębokości 34,8 km.

Ofiary: W trzęsieniu ziemi zginęło co najmniej siedem osób. Trzej z nich spacerowali, gdy doszło do trzęsienia ziemi.

Uszkodzenie strukturalne: Według Krajowej Agencji Pożarnej (NFA) uszkodzonych zostało ponad 100 budynków. Na zdjęciach widać budynki przechylające się na bok i zapadające się na ziemię. Około połowa uszkodzonych budynków znajduje się w hrabstwie Hualien, epicentrum trzęsienia ziemi.

Repliki: Po trzęsieniu ziemi nastąpiło kilka silnych wstrząsów wtórnych, a wstrząsy były odczuwalne na całej wyspie, w tym w Tajpej. W nadchodzących dniach należy spodziewać się wstrząsów o sile 7 stopni.

Hrabstwo Hualian: Populacja obszaru, w którym miało miejsce trzęsienie ziemi, hrabstwa Hualien, wynosi około 300 000, z czego około 100 000 mieszka w mieście Hualien. Jednak wiele osób w regionie żyje w odległych społecznościach przybrzeżnych lub górskich, do których może być trudno dotrzeć, dlatego zrozumienie rozmiarów trzęsienia ziemi może zająć trochę czasu.

Awarie: Według tajwańskiego Centrum Dowodzenia Kryzysowego, zasilanie zostało odcięte w ponad 91 000 domów.

READ  AMLO rano, 28 lutego, minuta po minucie

Alarmy dotyczące tsunami: Po trzęsieniu na Tajwanie, w Japonii i na Filipinach wydano ostrzeżenia przed tsunami, ale zostały one już zniesione. Alerty zmusiły linie lotnicze i lotniska do zawieszenia lotów.