20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Wyspa Tajwan narażona jest na najsilniejsze trzęsienie ziemi od 25 lat  międzynarodowy

Wyspa Tajwan narażona jest na najsilniejsze trzęsienie ziemi od 25 lat międzynarodowy

Trzęsienie ziemi o sile 7,4 w skali Richtera wstrząsnęło w środę wyspą Tajwan i jak dotąd nie odnotowano żadnych szkód ani ofiar, i doprowadziło do wydania ostrzeżenia przed tsunami na japońskich wyspach Okinawa. Trzęsienie ziemi miało miejsce o godzinie 7:58 i według władz jest to najsilniejsze trzęsienie ziemi od 25 lat. Straż pożarna tego azjatyckiego kraju zgłosiła co najmniej jedną śmierć i ponad 50 obrażeń.

Trzęsienie ziemi miało miejsce 25 km na południowy wschód od hrabstwa Hualien, na głębokości 15,5 km. Tsai Ing-wen, prezydent Tajwanu, poprosiła mieszkańców o zachowanie spokoju i podjęcie maksymalnych środków ostrożności w obliczu możliwych wstrząsów wtórnych.

„Miaste centrum reagowania na wypadek katastrof zostało podniesione do drugiego poziomu, stacje publiczne i przemysłowe oraz remizy strażackie wysłały personel, w każdej jednostce utworzono zespoły reagowania kryzysowego i natychmiast rozpoczęto dochodzenie, raportowanie i pomoc” – powiedział burmistrz miasta. powiedział.

Jak wynika z oświadczenia, które zamieściła na swoim koncie na Facebooku, wezwała również obywateli do zachowania ostrożności i czujności w oczekiwaniu na możliwe nowe wstrząsy wtórne. Mieszkańcy japońskich wysp Okinawa również odczuli trzęsienie ziemi o sile czterech stopni w skali Richtera, a władze japońskie wydały ostrzeżenie przed tsunami.

Śledź wszystkie informacje międzynarodowe na Facebook I Slub w Nasz cotygodniowy biuletyn.

Dołącz do EL PAÍS, aby śledzić wszystkie aktualności i czytać bez ograniczeń.

Brać udział

READ  Jak często należy prać pościel?