23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Siły bezpieczeństwa aresztowały 25-letniego mężczyznę, który potajemnie przewoził złoto w sztabkach o wartości ponad 2 milionów soli.

Siły bezpieczeństwa aresztowały 25-letniego mężczyznę, który potajemnie przewoził złoto w sztabkach o wartości ponad 2 milionów soli.

W sumie zabezpieczono dwie sztabki złota – kredyt policyjny

Agenci Departament Dochodzeń Kryminalnych La Victoria San Luis Służby okupacyjne aresztowały kobietę na gorącym uczynku, która wśród swojego dobytku ukrywała sztabki złota na terenowym przejściu granicznym gminy. Firma Siwazlokalizowanej na działce nr 11 przy ulicy Javier Prado Este.

Funkcjonariusze rozpoczęli akcję po otrzymaniu informacji, dzięki osobie, która zaalarmowała funkcjonariuszy, że na miejsce zdarzenia zbliża się młoda kobieta. Miasto Lima z Tumbes Z materiałami dziedzictwa kulturowego (przedhiszpańskie huaco) w celu wprowadzenia ich na rynek w stolicy.

Dzięki tej informacji policja zorganizowała interwencję, która zakończyła się zatrzymaniem Viviana Alexandra Lujambio Palma25 lat.

Kiedy zauważyła obecność funkcjonariuszy, okazała zdziwienie i zdenerwowanie, co wzmogło podejrzenia agentów. Podczas przeszukiwania twoich rzeczy, Członkowie Postępowej Partii Narodowej W plecaku znaleźli sztabkę złota owiniętą w czarny plastik.

Viviana Alexandra Lujambio Palma, 25 lat, aresztowana przez filipińską policję krajową – Źródło: Rząd Peru.

W dwukomorowym plecaku znaleźli cztery dodatkowe bloki tego samego metalu. Dochodzenie było kontynuowane i po zbadaniu jego tenisówek odkryto inne zafoliowane buty Czarny plastikco daje łącznie dziewięć o wadze ok 9800 kg I wartość komercyjna S/2 miliony i 700 tysięcy.

Według UPnP, Loyampio Palma Podobno jest zamieszany w Przestępstwo prania pieniędzyw szczególności w formie aktów posiadania i ukrywania na koszt państwa.

Po zatrzymaniu została oddana do dyspozycji Prokuratury Jednostka wyspecjalizowana Podrzędny Policja Narodowa Peru (PNP), aby kontynuować badania I procedury Odpowiednie prawo. Cały zabieg przeprowadzono pod nadzorem Przedstawiciel Ministerstwa Spraw Publicznych.

Warto wspomnieć, że wg Dekret legislacyjny nr 1106„Kto przewozi lub przekazuje na terytorium kraju fundusze lub papiery wartościowe o znanym lub przypuszczalnym nielegalnym pochodzeniu w celu uniknięcia ustalenia, zajęcia lub konfiskaty ich źródła albo powoduje, że towary te wjeżdżają lub opuszczają kraj w tym samym celu, podlega karze pozbawienia wolności na okres nie krótszy niż osiem i nie dłuższy niż piętnaście lat oraz karę grzywny od stu dwudziestu do trzystu pięćdziesięciu dni.”

READ  Najnowsze wiadomości na temat konfliktu z Hamasem

Orlando Sanchez, Szef Komendy Głównej Policji 2, wskazał Kanał nr Po zapytaniu powiedział: „To złoto będzie pochodzić z górnej części Ceneby, gdzie szeroko rozpowszechnione jest nielegalne wydobycie. Stamtąd mogłoby dotrzeć do Tumbes i ominąć kontrole”. czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Pakistańska policja aresztowała kobietę pod zarzutem nielegalnego transportu złota w sztabkach o wartości ponad dwóch milionów soli. Wideo: kanał N

Odnośnie zatrzymanych Viviana Alexandra Lujambio PalmaPrzedstawicielka filipińskiej policji krajowej wskazała, że ​​młoda kobieta po raz trzeci przewoziła nielegalne towary, nie wiedziała jednak, że była to działalność nielegalna.

Indie I Zjednoczone Emiraty Arabskie Stały się głównymi kierunkami eksportu peruwiańskiego złota, wyprzedzając historycznie dominujące kraje, takie jak Wielka Brytania.

dochodzenie w Przegląd Pokazuje, że wiele firm w tych krajach pozyskuje metal szlachetny ze źródeł, które władze peruwiańskie zbadały pod kątem powiązań z nielegalnym wydobyciem.

Ten nielegalny proces wydobycia i eksportu nie tylko uwydatnia wysoki popyt na złoto ze względu na jego czystość, ale także ujawnia ciemną ścieżkę, jaką podążają te nielegalne dostawy od źródła do rynku międzynarodowego.

the Fundacja Ochrony i Rozwoju FCDS ujawniło, że wszystkie regiony peruwiańskiej Amazonii są dotknięte pandemią Nielegalne wydobycie.

Nielegalne wydobycie to jeden z problemów w kraju – Kredyty: Agencja Andina.

Raport wydany przez ambasadora Wielkiej Brytanii w kraju Gavina Cooka, po przelocie nad dotkniętymi obszarami, podkreśla najbardziej widoczną obecność tej nielegalnej działalności w kraju. Amazonka, Huanuco, Loreto, Matka Boga, San Martin I Ukajali Opisuje ich poważny wpływ na lasy, różnorodność biologiczną, bezpieczeństwo, zdrowie, pokój społeczny i zarządzanie.

Z badania wynika także, że proces Sformalizować Sektor gospodarczy w tych obszarach poniósł w dużej mierze porażkę. Chociaż istnieje 11 023 rekordów Kompleksowy Rejestr Formalizacji Górnictwa (Reinfo)Wymaganych wymagań nie spełniało 84% górników.

READ  Liczba przypadków HPV wzrasta u osób w wieku od 15 do 29 lat

Według Nielegalne wydobyciewedług Martina Arany z Fundacja Ochrony i Zrównoważonego Rozwoju (FCDS)Region Amazonii znajduje się w sytuacji „Dzikiego Zachodu”, gdzie prawo nie rządzi, a kontrola jest w rękach Zorganizowane grupy przestępcze.

Rzecznik prasowy Mariano Castro zorganizowanyPodkreśla, że ​​przyszłość jest niepewna i podkreśla potrzebę polityki wielosektorowej dysponującej zasobami i ciągłością, aby stawić czoła kryzysowi. Górnictwo nielegalny. Bez skutecznych środków problemy będą nadal występować.

Obydwaj eksperci zwracają uwagę, że to nielegalne wykorzystywanie przyczynia się do… Likwidacja lasów I zanieczyszczenie Zasoby naturalne zagrażające różnorodności biologicznej i zdrowiu publicznemu.

Dlatego podkreślają, że państwo musi stawić czoła wyzwaniom w zakresie regulacji i monitorowania sektora wydobywczego, wykraczając poza zakazy i politykę formalizacji, ponieważ dotychczasowe rezultaty są ograniczone.