5 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Siemens Camsa zamyka zamówienia na projekty offshore w Niemczech i Polsce

Siemens Camsa zamyka zamówienia na projekty offshore w Niemczech i Polsce

Madryt, 27 lat (Europejska prasa)

Firma Siemens Kemsa Renewable Energy Company pozyskała mocne zamówienie na dostawę turbin wiatrowych do duńskiej firmy Aristotle Wind Power A/S na potrzeby morskiej farmy wiatrowej „Borgham Refraction 3” położonej na niemieckim Morzu Północnym. ) i został wybrany przez RWE jako preferowany dostawca dla projektu morskiego o mocy 350 MW na polskich wodach.

W konkretnym przypadku Niemiec zamówienie obejmuje 83 morskie turbiny wiatrowe „SG 11.0-200 DD” oraz wieloletnią umowę serwisową. Rozpoczęcie montażu turbin wiatrowych zaplanowano na 2024 r., a jego uruchomienie ma się zakończyć w 2025 r. Po uruchomieniu zapobiegnie emisji 2,5 miliona ton CO2.

Każda turbina w tym modelu ma wirnik o średnicy 200 metrów i łopaty o długości 97 metrów, które są praktycznie wielkości boiska piłkarskiego.

W ten sposób firma Arstet’s Power zrealizowała ostateczną decyzję inwestycyjną podjętą w marcu 2020 roku o wyborze Siemens Kamza jako preferowanego dostawcy turbin wiatrowych dla projektu.

„Borkum Riffgrund 3” znajduje się około 50 kilometrów od wybrzeża Dolnej Saksonii i stanie się jednym z największych projektów dotyczących bryzy morskiej w Niemczech. Umowa z Siemens Kemsa obejmuje również kontrakt na konserwację turbin parku.

Mark Becker, dyrektor generalny morskiego działu biznesowego Siemens Kemsa, powiedział, że jest „zachwycony”, że może ponownie współpracować z Arsted przy tym zakrojonym na dużą skalę projekcie morskiej energetyki wiatrowej, „wnoszącym znaczący wkład w bezpieczeństwo energetyczne Niemiec”.

To najmocniejszy model mariny w Polsce.

W przypadku Polski producent został wybrany jako preferowany dostawca dla projektu FEW Baltic II o mocy 350 MW realizowanego przez koncern energetyczny RWE. Model Siemens Kamsa, „SG 14-236 DD”, został wprowadzony na rynek rok temu.

Po uruchomieniu park zapewni wystarczającą ilość czystej energii, aby zapewnić energię elektryczną około 350 000 polskich rodzin. Umowa priorytetowa, która obejmuje usługi eksploatacji i utrzymania, podlega ostatecznej decyzji inwestycyjnej. Budowa ma się rozpocząć w 2024 roku.

READ  Węgry i Polska tracą impet, by zawetować politykę migracyjną UE | Międzynarodowy

Umowa z RWE na ten projekt wzmocni zaangażowanie firmy Siemens Kemza w polski łańcuch dostaw energii wiatrowej; Zakupy towarów i usług od dostawców obecnie w Polsce osiągają średnio 250 mln மில்லியன் rocznie.