25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Różowy Księżyc 2024: która jest godzina, co to oznacza i jak zobaczyć pełnię księżyca w kwietniu

W kwietniu pierwsza wiosenna pełnia księżyca dotrze na półkulę północną. Długo oczekiwany różowy księżyc nadejdzie 24 kwietnia. Księżyc w pełni lub różowy księżyc rozświetli całe niebo. Ta faza ma miejsce, gdy Ziemia znajduje się pomiędzy Słońcem a Księżycem, a trzy ciała niebieskie zostaną mniej więcej ustawione w jednej linii; Zjawisko to może być widoczne w różnych krajach.

Dzisiejszy księżyc jest również znany jako księżyc trawiasty lub księżyc jajeczny. Różowy księżyc to pierwsze zjawisko astronomiczne w kwietniu. Księżyc będzie tak widoczny, że gwiazd nie będzie widać.

Jak zobaczyć różowy księżyc i która jest godzina?

Ten różowy księżyc można zobaczyć z maksymalną intensywnością o godzinie 01:49 (czasu półwyspowego). według Almanach RolnikówRóżowy Księżyc sOtrzymuje tę nazwę, ponieważ w momencie jej zaobserwowania zbiega się z kwitnieniem floksa subulata, floksa omszałego.Kwiat pochodzący ze wschodnich i środkowych Stanów Zjednoczonych. Jego pięciopłatkowe kwiaty przybierają różne odcienie, od różu, fioletu, błękitu i bieli, od późnej wiosny do wczesnego lata.

konto Poufność To księżycowe zjawisko w kulturze hinduskiej upamiętnia narodziny Hanumana Jayanti; Dla buddystów ten księżyc jest znany jako Pak Poya, na cześć wizyty Buddy na Sri Lance.

Po nadejdzie pełnia księżyca Cięcie cesarskie pada od 16 do 25 kwietnia, pierwszy rój meteorów w każdym roku. Według niego jest to najstarszy egzemplarz w historii doniczka. Ponadto nastąpi mieszane zaćmienie słońca, którego niestety nie można zobaczyć w Hiszpanii.

READ  Tryb Halloween: Shakira pokazała swoje piękno i podbiła swoich fanów