29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rosja ogłasza atak dronem na lotnisko w Pskowie – DW – 30.08.2023

Rosja ogłasza atak dronem na lotnisko w Pskowie – DW – 30.08.2023

Lotnisko znajduje się w północno-zachodnim mieście Beksouf Rosjabył celem ataku dronów, poinformował w środę (30.08.2023) gubernator regionu, a Moskwa wcześniej nakazała zamknięcie przestrzeni powietrznej Międzynarodowego Terminalu Wnukowo.

Agencja informacyjna Tass cytuje urzędników rosyjskiego lotnictwa, którzy poinformowali, że przestrzeń powietrzna wokół Wnukowa w Moskwie została zamknięta wcześnie rano w środę.

Nakaz zamknięcia został wydany po tym, jak urzędnicy poinformowali, że rosyjskie wojsko odparło atak dronów na lotnisko w Pskowie na zachodzie kraju, w wyniku którego uszkodzone zostały cztery wojskowe samoloty transportowe – podała Reuters.

„Ministerstwo Obrony odpiera atak dronów na lotnisko w Pskowie” – napisał w mediach społecznościowych gubernator obwodu Michaił Wiedernikow, załączając wideo przedstawiające duży pożar z eksplozjami i syrenami w tle.

Nie było natychmiastowej reakcji ze strony ministerstwa. Państwowa agencja informacyjna Tass potwierdziła, że ​​uszkodzone zostały cztery ciężkie samoloty transportowe.

Wiedernikow powiedział, że był na miejscu ataku. „Według wstępnych informacji nie ma ofiar” – dodał.

Samoloty zostały tymczasowo uziemione na moskiewskim lotnisku Wnukowo po zamknięciu przestrzeni powietrznej.Foto: Valery Sharifulin/Tass/DPA/Photo Alliance

TASS, powołując się na służby ruchu lotniczego, podała, że ​​przestrzeń powietrzna wokół moskiewskiego lotniska Wnukowo została zamknięta.

Psków położony jest około 730 km na północny zachód od Moskwy i około 800 km od granicy z Ukrainą. Region o tej samej nazwie graniczy z Łotwą i Estonią, dwiema byłymi republikami radzieckimi, które obecnie są częścią Unii Europejskiej.

Obwód pskowski był już celem ataków dronów w maju.

W ostatnich tygodniach Moskwa i inne regiony Rosji zostały zaatakowane przez drony.

JC (AFP, Reuters)

READ  Formy Julii Burza Tropikalna; jedzie do południowo-wschodniego Meksyku