11 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przestępcy wykorzystują urządzenia śledzące AirTag firmy Apple do lokalizowania i kradzieży drogich samochodów

Wysłano:

9 grudnia 2021 03:14 GMT

Urzędnicy kanadyjscy odnotowali co najmniej pięć takich przypadków od września 2021 r.

W Kanadzie przestępcy zaczęli używać trackerów AirTag firmy Apple do lokalizowania i kradzieży drogich samochodów, wzmiankowany Policja regionalna w Yorku w zeszły czwartek.

Tym samym urzędnicy odnotowali co najmniej pięć takich przypadków od września 2021 r. Urządzenia są umieszczane w częściach niewidocznych dla samochodów parkujących w miejscach publicznych, takich jak centra handlowe czy parkingi. Następnie złodzieje śledzą ich do domu ofiary i okradają.

Przestępcy często używają narzędzi, takich jak śrubokręty, aby wchodzić do pojazdów przez drzwi kierowcy lub pasażera, upewniając się, że alarmy nie zostaną uruchomione. Po wejściu do środka używają urządzenia elektronicznego, które łączy się z portem diagnostycznym pod deską rozdzielczą i programują samochód, aby przyjął klucz, który przynoszą ze sobą złodzieje.

AirTag i urządzenie Która kojarzy się ze wszystkim i można ją prześledzić, została wprowadzona przez Apple w kwietniu 2021 roku. Gdy ktoś próbuje znaleźć coś, z czym kojarzy się jego AirTag, małe urządzenie zaczyna odtwarzać melodię. W razie potrzeby system wskazuje użytkownikowi odległość do obiektu, a także kierunek, w którym się znajduje.

READ  Program antywirusowy Windows nie jest już zalecaną opcją