20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Powszechne odchylenie wśród milionerów

Powszechne odchylenie wśród milionerów

W wyższych sferach, gdzie luksus jest normą i oczekuje się ekstrawagancji, pojawił się nowy symbol statusu: podwodne jachty.

Przykładów jest wiele, ale jeden pojawił się w ostatnich miesiącach i wywołał poruszenie na boisku: Prywatne jachty podwodne Megalo.

że to Austriacka firma specjalizująca się w projektowaniu i produkcji luksusowych jachtów, ze szczególnym uwzględnieniem zaawansowanych okrętów podwodnych. Jej założycielem i dyrektorem generalnym jest Christian Gambold, który wyjaśnia, że ​​firma narodziła się w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na innowacje i ekskluzywność na rynku megajachtów.

„Dostrzegamy trendy i naszym zdaniem luksusowe jachty podwodne skutecznie odpowiadają na rosnące i nowe potrzeby właścicieli, dlatego są przyszłością żeglugi” – powiedział Gombold w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika The Sun.

Austriacka firma Migaloo Private Submersible Yachts specjalizuje się w projektowaniu i produkcji luksusowych jachtów, ze szczególnym uwzględnieniem zaawansowanych łodzi podwodnych. Zdjęcie: Prywatne jachty podwodne Megalo

Flagowym produktem firmy jest Migaloo M5, będący skrzyżowaniem gigantycznego luksusowego jachtu z łodzią podwodną, ​​oferujący między innymi apartamenty VIP, najnowocześniejsze siłownie i pełne spa.

Do 4 tygodni pod wodą

Konstrukcja łodzi ma białą obudowę z czarnymi akcentamiByć może przypomina humbaka, od którego firma wzięła swoją nazwę. Ma 165,8″ długości i 23″ szerokości i może pomieścić do 40 pasażerów, łącznie z załogą i personelem.

Jego rdzeń roboczy wyposażony jest w zaawansowany układ spalinowo-elektryczny z AIP (Air Independent Propulsion), który pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości 20 węzłów na powierzchni (co odpowiada 37 km/h) i 12 węzłów pod wodą (12 km/h): niezwykłe cechy statku tej wielkości.
Dołącz do naszego kanału

EL UNIVERSAL jest teraz dostępny na Whatsapp! Na urządzeniu mobilnym odkryj najważniejsze wiadomości dnia, opinie, rozrywkę, trendy i nie tylko.

różne