23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polski otwieracz sezonu przyciąga 72 drużyny ERC – FIA ERC

Polskie otwarcie sezonu przyciąga 72 zawodników z ERC

Rajdowe Mistrzostwa Europy FIA, ugruntowana seria żywieniowa Rajdowych Mistrzostw Świata FIA, po raz kolejny podkreśliły swoją atrakcyjność dla kierowców i zespołów. 18-20 czerwca.

Mniej niż 40 kierowców będzie rywalizować o 14 zmontowanych samochodów Rally 2 w wspieranych przez Pirelli dywizjach ERC Junior i ERC 3 Junior, reprezentujących 13 krajów.

Wśród sześciu młodych talentów w samochodach Rally 2 znajdują się oferty ERC-Michelin Talent Factory, podczas gdy nowej serii Toxford WRD -2021 Cleo Trophy – serii przyjazdów i kierowców dla Renault Cleo Rally 5 wyposażonej w Michelin – można zaufać w międzynarodowej Sekwencji.

ERC2 to siedmiostronna bitwa o chwałę, w której figuruje biegający Abarth polarny Darius Poloski. Dwudziestu kierowców ma zagwarantowaną nagrodę ERC3, którzy wystartują w rajdzie 4 samochodów Forda (M-Sport), Opla, Peugeota i Renault.

Oto kilka najważniejszych punktów z listy wpisów na 100. rocznicę, która rozpoczyna się 18 czerwca w Mykonoski, a kończy 20 czerwca w stolicy Polski, Warszawie.

* Alexei Lucianu rozpoczyna obronę tytułu z zespołem Saintlock Junior w Citroen C3 Rally 2

* Mistrzowie Dywizji ERC to Wojciech Susana, Thibor RT Jr., Nicole Griacin, Efron Lorena, Andrea Mabellini i Ken Thorn

* Zwycięzcy zawodów ERC Craig Breen, Griasin i Andreas Mickelson rywalizują w rajdzie 2 samochodami odpowiednio Hyundai, Volkswagen i Skoda.

* Byli i obecni mistrzowie kraju to Joan Bonato (Francja), Suzanne (Polska), Crescor Cresip (Polska i Słowacja), Norbert Hersik (Węgry), Fabian Cream (Niemcy), Lukianuk (Estonia, Rosja), Mico Marxic (Polska) Umberto Scandola (Włochy), Neil Solens (Hiszpania) i Simone Tempestini (Rumunia)

* Kierowcy ścigający fabrykę talentów ERC-Michaela oferują Eric Keys, Efron Lorena, Mico Marxic, Grogoier Munster, Simon Tempestini i Nabila Tejpar

* Inne młode talenty w samochodach Rally 2 to Alberto Battistoli, Kalam Devin, Emilio Fernandez, Gregor Jeets, Tomas Kaspersky, Roland Boom i Cocker Vrooplevsky.

READ  Kryzys gazowy ponownie rozpala konflikt między Polską a Komisją Europejską | Międzynarodowy

* Adrian Civetsuk, współreżyser trzykrotnego mistrza ERC Jarka Barrona, jest uznawany za swojego ERC dla Honovs Racing, założonego przez mistrza ERC z 1997 roku, Christopha Honovsika.

Team MRF Tyres atakuje partnerów Simone Campdelli Breena, Rakana Al-Rashida, Alocio Monteiro i Luisa Vilarino

* Wspierany przez Hiszpanię zespół rajdowy Pep Passas, Fabian Bernardi i Matthew Franசois można zobaczyć na ERC3, który obejmuje część Cleo Trophy kierowców Toxford WRD. Są to: Yikit Alberslan Timur (Turcja), Bastian Bergounhe (Francja), Andrea Mabellini (Włochy), Gujuvanni Rosie (Francja), Palo Soria (Argentyna)

* John Armstrong i Ken Thorn to asy w polowaniu na dumę w ERC Jr., która uzupełnia kierowców samochodów rajdowych 3 na oponach Pirelli. Młodszy kierowca nagrody WRC wreszcie czeka na mistrza

* ERC 3 Jr. przyciągnęła znakomitą grupę 12 młodych gwiazd z 12 różnych krajów, z których siedem jest nowych w tym gatunku, a pięć po raz pierwszy ukończyło krajowe i międzynarodowe studia. Pełna wersja zapoznawcza ERC Junior zostanie wydana osobno

* Sześć samochodów nowej generacji Ford Fiesta Rally 3 oferowanych przez M-Sport Polska

* Rajd 4 samochodów Forda (M-Sport), Opla, Renault i Fuji o sukces w ERC3

* Przykłady silników Rally 2-Kit od Suzuki i Toyoty występują w ERC2

Jean-Baptiste Lay, koordynator ERC ds. imprez Eurosport, powiedział: „Po zarejestrowaniu 72 grup zarejestrowanych w ERC staje się jasne, że zainteresowanie ERC jest naprawdę wyjątkowe i jest to wspaniały sposób, aby pomóc organizatorom ORLEN 77. Rajd Polski uczcić 100-lecie imprezy, choć duże pod względem numerów list startowych, co jest ogromne pod względem jakości i gatunku, jest świadectwem dostępności i atrakcyjności mistrzostw.”

Kliknij Tutaj Wyświetl listę wpisów.