18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska vs Czechy.  Podsumowanie kwalifikacji do Euro 2024 Zespół Milenio

Polska vs Czechy. Podsumowanie kwalifikacji do Euro 2024 Zespół Milenio

Polska nie była w stanie pokonać Czech na PGE Narodowym Warszawy i opuścił siatkę Finał Euro 2024 Walka z Bułgarią zbliża się do rywala w poniedziałkowych kwalifikacjach.

Ekipa Michała Probierza i Roberta Lewandowskiego zamknęła niezapomniany etap. Nadal trzyma się opcji barażowej i może z niej nie skorzystać, jeśli Mołdawia nie przegra z Mołdawią. W poniedziałek czeska drużyna przystąpi do decydującego pojedynku dla obu drużyn.

Polską wyprzedziła Albania, która już zakwalifikowała się. Natomiast Czechy, potrzebujące punktu w meczu z Mołdawią, będą walczyć o dramatyczne podanie bezpośrednie. Napastnik Barcelony przedłużył swoje czary przeciwko czeskiej drużynie, przeciwko której nie zdobył bramki w pięciu meczach.

Wszystko mogło się wydarzyć w Warszawie. Każdy może wygrać. Polska objęła prowadzenie tuż przed przerwą po akcji Nikoli Salewskiego Skończyło się podaniem z lewej strony, które pozostawiło wątpliwości obrońcy Tomasza Holza i bramkarza Zinrdicha Stanka. Wykorzystując to, Jakub Piorowski chwycił piłkę i zdobył bramkę.

Jednak na początku drugiej połowy zespół Jaroslava Silhaviego wyrównał. Dośrodkowanie Władimira Koufela i słaby dośrodkowanie Pavla Bochniewicza sprawiły, że piłka trafiła pod nogi bezlitosnego Tomasza Sucka i Wojciecha Szczęsnego.

Wtedy każdy może wygrać. Obaj dostali szanse. Mecz zakończył się remisem, gdyż nikt nie zdobył bramki. Czechy liczą na to, że zapewnią sobie miejsce w pierwszej dwójce grupy. Jedyną opcją dla Polski jest dotarcie do baraży kosztem osoby trzeciej.

MGC

READ  Prezydent Polski przewodzi 35-tysięcznemu wiecowi antyrządowemu w Warszawie