17 kwietnia, 2024

Polska ratuje koniec, ale traci wizerunek – Explica .co

06.08.2021 o 20:43 CEST

.

Rywal Hiszpanii, Polska w fazie grupowej mistrzostw Europy w piłce nożnej, w ostatnim towarzyskim meczu (2-2) z Islandią przed rozpoczęciem meczu zremisował, zamaskowany błędami w defensywie i bramką Carol Szwajcarki w 88. minucie do stworzenia gra.

POL

ISL

Polska

Szczęśliwy; Ketziora, Click, Davidovich, Buchas (Ribus, 80′); Frankowski (Blachetta, 64′), Motor, Kryzhovyak (Linnetti, 64′), Zilinsky (Kozlovsky, 46′); Lewandowski (Svitarsky, 81′) i Sviersok (Josviak, 58′).

Islandia

Rannerson (Christinson, 46′); Sampstead, Hermanson, Jornason, Terrinson; Gunnerson; Anderson (Eijolfson, 74′), Balderson (Durderson, 78′), Jornason, Goodmondson; Buttersona.

Cele

0-1m. 26 Goodmonton. 1-1 M34 Jilinsky. 2-1 M47 Jarnason. 2-2 M88 Szwajcaria.

Arbiter

Palasberg (Węgry). DA: Kryżowiak (46′) / Balderson (43′).

Drużyna prowadzona przez Paulo Sousę stanęła w obliczu walki bez jednego z kluczowych graczy, Arcadiusa Milika, który 24 godziny temu ogłosił, że nie będzie startował w Eurocup z powodu problemów menstruacyjnych w prawym kolanie. To druga największa strata Polski, która w połowie maja straciła również Christopha Biotecha z powodu kontuzji. Bez dwóch z trzech pierwszych napastników wszyscy widzieli to samo nazwisko, które należało do Roberta Lewandowskiego: Jakub Sversock.

Sousa dał mu tytuł drugiego przyjaciela podążającego za nim. Strzelił jedynego gola dla swojej drużyny przeciwko Rosji (1-1), co było jedną z niewielu dobrych wiadomości dla drużyny, która do tej pory była szara. Za to i pod nieobecność Milika wrócił do jedenastu.

Zrobił to z pozostałymi pięcioma graczami akcji w Polsce po upadku ich dwóch przed mistrzostwami Europy: Vojciech Szczęsny (Juventus), Kamil Klik (Benevento), Piotr Zilinsky (Neapol), Greskorsk Kryżowski (Lokomodov). Wcześniej wszyscy mieli Islandię, która nie miała na horyzoncie mistrzostw Europy. To dobra walka o wyróżnienie pionierskiego, polskiego państwa.

Jednak ludzie z Kiełbasy nie pracowali. Pokazał wiele słabości defensywnych, zwłaszcza ze stałych fragmentówI więcej sceptycyzmu wobec ataku bez pomysłów w pracy ze sporym zatłoczeniem mimo posiadania monopolu.

READ  Polska dozbraja się w wyrzutnie rakiet, myśliwce-bombowce i wyrzutnie rakiet

I z tym złym scenariuszem W drugiej połowie pierwszej połowy Islandia objęła prowadzenie piętą Alberta Goodmansona, który zareagował niedługo po występie Lewandowskiego.Po odejściu trzech rywali, uczestniczył w starcie bramkowym ze spektaklem „Maradonian”.

Z przewagą 1-1 na tablicy wyników w przerwie, Islandia mocno uderzyła w murawę w drugiej połowie, a Polska strzeliła drugiego gola prawie bez przerwy, wykorzystując defensywną nierównowagę po skończonym strzale stałego fragmentu gry.

Polska musiała zejść, by zebrać piłki na środku boiska, poza pojawieniem się Lewandowskiego, a małe tabliczki Timothy’ego Buchasa po lewej stronie nie pokazały nic pozytywnego.

Zamiast uderzenia Schwarzkopfa, Sousa próbował ponowić atak, zostawiając Joswiaka, eksperta od rewolucjonizowania meczów. Zadziałało. Svitersky, który zajął pole dla Lewandowskiego, Szacunek został zachowany przy ostatniej okazji. Mimo że wyrównali w 88. minucie, przed rozpoczęciem Euro Polska pokazała kilka niedociągnięć.