24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska prokuratura oskarżyła polski rząd o rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat skandalu ze sprzedażą wiz

Polska prokuratura oskarżyła polski rząd o rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat skandalu ze sprzedażą wiz

Sprawa wybuchła w Polsce na początku września, kiedy został zwolniony Piotr Wawrczyk, wiceminister spraw zagranicznych odpowiedzialny za pion wizowy.

Zastępca Prokuratora Generalnego RP, Krzysztofa UrbaniakaW piśmie niemiecki rząd oskarżył polskie ambasady o szerzenie „dezinformacji” na temat skandalu związanego ze sprzedażą wiz.

W swoim piśmie opublikowanym przez prasę polską Urbaniak zwraca się do niemieckiego prokuratora generalnego: Piotr Frank, „Skala korupcji (w polskich ambasadach) została wyolbrzymiona. Niektóre niemieckie media i niemiecki kanclerz Olaf Scholes wielokrotnie podawali fałszywe informacje w tej sprawie” – czytamy w tekście.

Słowa Urbaniaka nawiązały do ​​wypowiedzi kanclerza Niemiec Olafa Scholza, w których żądał, aby Warszawa wyjaśniła „aferę wizową” i „nie pozwoliła, aby problem przeszedł bez echa, a potem zaczął kwestionować naszą politykę azylową”.

W swoim piśmie polski prokurator stwierdza, że ​​„istnieją informacje (…), które pojawiają się w miejscu publicznym. Niszczy wizerunek Polski i stosunków polsko-niemieckich”, w związku z czym proponuje „wyjaśnienie aktualnego stanu toczącego się śledztwa (…) sprawy”.

Tzw. „afera wizowa” wybuchła w Polsce na początku września, kiedy Piotr Wawrczyk, wiceminister spraw zagranicznych odpowiedzialny za pion wizowy, został zwolniony po oskarżeniu o nielegalne sprzedanie setek tysięcy stanowisk pracy. Wizy za pośrednictwem polskich ambasad w krajach Azji i Afryki. W swoim piśmie Urbaniak zauważył, że „jest wiele przejawów polskiej dobrej woli”, gdyż przesłuchano siedem osób, trzy aresztowano (choć głównego podejrzanego uniewinniono od współpracy) oraz zarządzono cenzurę w zaangażowanych ambasadach.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ma system 40 audytorów utrzymuje i 93 ambasady, 38 urzędów konsularnych i 246 urzędów konsularnych honorowych. Polski prokurator zaprzecza, jakoby wydano w polskiej prasie nielegalnie ponad 250 000 wiz i zarzuca „268 udowodnionych przypadków” korupcji. Tylko 268 udowodnionych przypadków. Kilka dni temu na konferencji prasowej minister kultury Piotr Kliński zażądał, aby kanclerz Scholes „nie mieszał się w wewnętrzne sprawy Polski”.

READ  170 mln w Neinver i Nuveen kredyt na refinansowanie nieruchomości dla swoich centrów w Polsce

Według kryterium

Schemat zaufania

Ucz się więcej