23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska pozwoliła hiszpańskiemu prawnikowi spotkać się z klientem dziennikarza Pablo Gonzáleza rok po jego aresztowaniu

Polska pozwoliła hiszpańskiemu prawnikowi spotkać się z klientem dziennikarza Pablo Gonzáleza rok po jego aresztowaniu

Minął rok od aresztowania dziennikarza Pablo GonzalezPolskie władze uznały Gonzalo Boye’a za jego adwokata iw związku z tym zezwoliły mu na odwiedziny w radomskim więzieniu.

Dziennikarz spędził ponad rok Samotne więzienie: Wyjście na patio na godzinę, bez obecności rodziny i przyjaciół, bez utraty materiałów do nauki i informacji o swojej sprawie. Pomimo tych warunków jego prawnik zapewnia go, że „ma się dobrze”.

Kliknij, aby powiększyć

upaść.

„To była bardzo produktywna i produktywna wizyta, a przynajmniej udało nam się poczynić postępy na jednej ścieżce bezpieczeństwa, wykorzystując czas” – wyjaśnił Bai w oświadczeniu dla prasy.

Pai był w stanie przygotować się na ten czwartek z Gonzalezem i jego polskim zespołem prawnym, gdy przechodzili przez proces jego uznania. Ochrona dziennikarzyChociaż może mieć „bardzo ograniczony” dostęp do postępowania, to „zmniejsza” prawo zgłaszającego do ochrony.

Adwokat mu podziękował Czas kontaktu nie jest ograniczony i wykazał przekonanie, że „tajemnica zawodowa w odniesieniu do prawa do ochrony jest respektowana”.

Na tym spotkaniu Poe odniósł się do tego Gonzalez mógł zostać zaktualizowany o „wiele scenariuszy pomocniczych”. Inicjatywy, które otrzymał i organizowała jego żona, ruch Freepablo i inne grupy. „Byłem wdzięczny i wizualnie wzruszony” – powiedział.

Po roku spędzonym w więzieniu za bycie rosyjskim szpiegiem nadal wierzy, że „podstawowe prawa i fundamenty zostaną naprawione”. Dozwolone skuteczne wykonywanie prawa zabezpieczenia „Możemy udowodnić, że zarzuty są bezpodstawne i mamy do czynienia jedynie z niezrozumieniem prawa do informacji, tajemnicy zawodowej i prawa dziennikarzy do ochrony swoich dowodów” – zaznaczył adwokat.

Po zatwierdzeniu przez polskie władze, Prawnik może spotkać się z dziennikarzemA Boye nalega, aby chociaż rozporządzenie podlegało zatwierdzeniu przez władze, „nie powinny one już utrudniać moich wizyt”.