24 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska będzie kontynuować budowę barier granicznych z Rosją i Białorusią

Polska będzie kontynuować budowę barier granicznych z Rosją i Białorusią

Kraków (Polska), 14 września (EFE).- Polskie władze ogłosiły dwa plany zakończenia budowy murów granicznych na granicach kraju z Rosją i Białorusią.

Rzeczniczka SG Anna Michalska potwierdziła w czwartek w Warszawie, że wkrótce w rejonie rzeki Buck zostanie wznowiona budowa muru granicznego z Białorusią, ze względu na trudne warunki terenowe, których budowy nie objęła ukończona niedawno bariera. .

Według por. Michalskiej do końca roku zostaną wyłonieni wykonawcy, którzy wykonają prace, które rozpoczną się w przyszłym roku i zakończą ponad 200-kilometrowy szlaban ciągnący się wzdłuż białoruskiej granicy.

Minister spraw wewnętrznych Mariusz Kamiński wyjaśnił wczoraj w rozmowie z państwową telewizją TVB, że zainstalowanych zostanie 5500 kamer monitorujących, niektóre z noktowizorem, a także czujniki ruchu, „tak, że nawet mysz nie będzie mogła wejść. Od drugiej strony”.

Podobnie Kamiński zapowiedział, że „budowa bariery elektronicznej na granicy z Rosją zakończy się na przełomie września i października”, co będzie kosztować około 85 mln euro.

W kwietniu rozpoczęła się budowa bariery, na którą składają się trzy rzędy ogrodzeń z drutu, 3000 kamer monitorujących i około 200 kilometrów kabli detekcyjnych, która będzie chronić około 210 kilometrów granicy lądowej rosyjskiej prowincji Kaliningrad.

Warszawa wielokrotnie wyrażała obawę, że Moskwa może wywołać z Kaliningradu przeciwko Polsce kryzys migracyjny, podobny do tego, jakiego jeszcze kilka miesięcy temu doświadczyła Białoruś.

Rosyjska enklawa Kaliningrad, położona nad brzegiem Morza Bałtyckiego, stanowi jedyną granicę lądową między Rosją a Polską i ma ogromne znaczenie strategiczne.

Ponadto polski rząd ma nadzieję ukończyć do końca roku przedłużenie kanału o długości 1300 metrów, który połączy polski port w Elbląku (na północy) z otwartymi wodami Morza Bałtyckiego. Aby skorzystać z kanału zbudowanego przez Rosjan przed Kaliningradem.

Z kolei w maju polski rząd ustanowił oficjalne używanie polskiej nazwy Królewiec w odniesieniu do regionu znanego pod rosyjską nazwą Kaliningrad. EFE

READ  Polska bada PlayStation Store, Steam i inne studia pod kątem ewentualnych praktyk antykonkurencyjnych

mag/egw/jgb