22 czerwca, 2024

Podsumowanie, cele i wyniki meczu Hiszpanii

Hiszpańscy piłkarze świętują zwycięstwo nad Chorwacją w Mistrzostwach Europy 2024 (ODD ANDERSEN/AFP za pośrednictwem Getty Images).

Hiszpania zadebiutowała na Euro 2024 miażdżącym zwycięstwem nad Chorwacją. Prowadząc 3:0 w pierwszej połowie, La Roja pozostawiła Chorwatów bez wyjścia.
Zespół Luisa de la Fuente pokazał, że gra jest zorganizowana, bez zamieszania, bardzo wyrównana, a różni gracze potrafią zdobyć gola już po kilku próbach. W pięciu celnych strzałach zdobyli trzy gole.

Mecz rozpoczął się od dwóch zdyscyplinowanych drużyn, które nie chciały podejmować zbyt dużego ryzyka. Hiszpania skupiła swoje ataki na prawym skrzydle Al-Amina Yamala Al-Thaqiba, który go nie przytłoczył, a raczej to on posłał piłkę w pole karne przeciwnika. To, wraz z Pedrim i Fabianem, było najpotężniejszym graczem w bardzo pionowej Hiszpanii.

Chorwacja czuła się komfortowo, szukając bezpośrednich dostaw. Było to w 29. minucie pierwszej połowy, kiedy stracili piłkę, a hiszpański pomocnik Fabian Ruiz, który był zawodnikiem meczu z golem i asystą, asystował, dzięki czemu napastnik Alvaro Morata został sam przed bramką. Chorwacki bramkarz. Tutaj padł pierwszy gol dla Hiszpanii. Trzy minuty później podanie Lamine’a na prawe skrzydło zakończyło się podaniem w tył do Pedriego, który połączył się z Fabianem i zaledwie kilkoma dotknięciami piłki odsunął się od chorwackich obrońców i strzelił do domu, zdobywając drugiego gola dla Hiszpanii.

Trzeci gol padł przed końcem pierwszej połowy, po rzucie rożnym wykonanym przez Hiszpanię. Lamine posłał dośrodkowanie w samo serce pola karnego, a Carvajal zdawał się umieścić piłkę w siatce.

W drugiej połowie Hiszpania chciała uśpić mecz. Hiszpański bramkarz Unai Simon udaremnił wszelkie próby powrotu Chorwatów, obronił rzut karny piętnaście minut przed końcem. Chorwacja zdobyła bramkę w dalszej części gry, ale bramka nie została uznana przez VAR.

Zła wiadomość dla Hiszpanii jest taka, że ​​Morata i Rodri musieli opuścić drużynę z powodu dyskomfortu fizycznego.

READ  Fani Ameryki eksplodowali przeciwko Pedro Aquino

Hiszpania już nie może się doczekać meczu z Włochami, drugim ważnym konkurentem w grupie B, z którym zmierzy się 20 czerwca.