21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przejechali przez El Paso oskarżeni o zabicie 12-letniej dziewczynki w Houston

Przejechali przez El Paso oskarżeni o zabicie 12-letniej dziewczynki w Houston

krok.- Jeden z nielegalnych imigrantów wenezuelskich oskarżony o uduszenie i zabicie 12-letniej Jocelyn Nungaray w Teksasie odciął monitor na kostce, który dostał na granicy po zabójstwie.

Johan Jose Rangel Martinez (21 l.) i Franklin Jose Peña Ramos (26 l.) zostali w tym roku wypuszczeni do Stanów Zjednoczonych pod nadzorem GPS po nielegalnym przekroczeniu południowej granicy z El Paso w Teksasie.

Źródła podają, że Rangel Martinez, który przekroczył granicę 14 marca, został zwolniony z programu kuratora 15 maja, ponieważ nie był karany i poddał się przeszukaniu.

Jednak według źródeł Peña Ramos, który przekroczył granicę 28 maja, niecały miesiąc przed makabrycznym morderstwem, zdjął monitor na kostce dwa dni po tym, jak w poniedziałek znaleziono ciało Nungarai w bagnistym strumieniu w Houston.

Dwóch migrantów zostało aresztowanych w czwartek i oskarżonych o morderstwo po tym, jak rzekomo zabrali Nungarai z jej domu, a następnie udusili ją i okrutnie porzucili ciało.

Amerykańskie organy imigracyjne i celne (ICE) umieściły w więzieniu hrabstwa Harris dwóch mężczyzn po ich aresztowaniu, gdy nielegalnie wjechali do kraju z Wenezueli.

Policja w Houston nadal bada, czy doszło do przemocy na tle seksualnym.

Były dyrektor ds. imigracji i egzekwowania prawa celnego stwierdził, że „niedorzeczne” jest wpuszczenie do kraju dwóch mężczyzn z kraju o najwyższym wskaźniku morderstw przed dokładnym zbadaniem ich.

„Ta tragedia uwypukla poważne niedociągnięcia w stosowaniu przez administrację Bidena środków alternatywnych wobec zatrzymania (ATD)” – powiedział John Fabricatore, były dyrektor terenowy Biura Terenowego ds. Imigracji i Egzekucji Celnej (ICE) w Denver.

„To niedopuszczalne, że młodzi dorośli z obszarów o wysokiej przestępczości są umieszczani w tych programach, a nie przetrzymywani, nie otrzymują odmowy wjazdu lub nie otrzymują pierwszeństwa w przypadku deportacji.

„Wielu nielegalnych imigrantów płci męskiej, takich jak ci oskarżeni o tę ohydną zbrodnię, opuszcza program śledzenia w ciągu 30 dni. Kto jest chroniony?

READ  „Pozbawiłeś mnie wsparcia”

Źródło w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego dodało, że trudno jest sprawdzić rejestry karne imigrantów z takich krajów jak Wenezuela, które nie współpracują ze Stanami Zjednoczonymi.

„Nie wiedzą, co ci ludzie zrobili w Wenezueli” – podało źródło.

Peña Ramos miał stawić się w sądzie w lipcu w swojej sprawie imigracyjnej. Agenci graniczni wypuścili Rangela Martineza po tym, jak natknął się na sierpniowy termin rozprawy.

Kiedy imigrantowi przebywającemu na okresie próbnym usuwa się monitor kostki, podjęcie działań przez ICE może być trudne, jeśli dana osoba nie ma przeszłości kryminalnej.

„Ogólnie rzecz biorąc, ICE nic nie robi. Wszystko będzie zależeć” – wyjaśniło źródło DHS.

„Ktoś, kto nie jest przestępcą, nie może wsiąść do samochodu i szukać tego faceta”.

Fabricatori stwierdził jednak, że ICE powinien był zostać zaalarmowany, zanim Peña-Ramos odciął mu monitor w kostce, ponieważ program zazwyczaj wymaga od zarejestrowanych imigrantów przestrzegania godziny policyjnej, którą według doniesień naruszył w noc morderstwa.

Rzecznik ICE nie odpowiedział na prośbę gazety o komentarz.

Według KTRK, śledczy uważają, że Jocelyn uciekła z domu około 22:00 w niedzielę.

Na nagraniu z kamery monitoringu lokalnego sklepu widać, jak podejrzani podążali za dziewczyną, gdy ta wchodziła do sklepu.

Jej matka, Alexis Nungarai, uważa, że ​​zabójcy „wykorzystali” jej córkę i zwabili ją na śmierć.

„Jestem trochę zła, że ​​ją wykorzystali. Byłam taka młoda” – powiedziała KHOU pogrążona w żałobie matka.

Agenci ICE znaleźli monitor kostki Peñy Ramos w nieujawnionym miejscu.

Ciało Jocelyn zostało znalezione następnego dnia przez mieszkańca Houston, który jechał obok strumienia.

Początkowo miejscowy mężczyzna myślał, że ciało to manekin – powiedział KTRK-TV. „Zawróciłem, zatrzymałem się na moście, włączyłem światła drogowe, spojrzałem w dół i zdałem sobie sprawę, że to ktoś. Zaparkowałem tutaj i natychmiast zadzwoniłem pod numer 911” – powiedział.

READ  Biuro Prokuratora Generalnego Peru aresztuje brata prezydent Diny Boluarte i jego prawnika

Policja aresztowała imigrantów w lokalnym kompleksie apartamentów, gdzie mieszkali jako współlokatorzy.

Podczas zatrzymania jeden z nich próbował wyskoczyć z balkonu i uciec z miejsca zdarzenia, ale mu się to nie udało – mówią lokalnym mediom świadkowie.

Ta tragedia jest jednym z kilku głośnych przestępstw popełnionych ostatnio rzekomo przez nielegalnych imigrantów.

W zeszłym tygodniu ekwadorski migrant rzekomo zgwałcił, związał i zakneblował 13-letnią dziewczynkę w parku w Queens.

„The Post” ujawnił wcześniej, że podejrzany, 25-letni Christian Giovanni Inga Landi, przedostał się do Eagle Pass w Teksasie w 2021 r., a w następnym roku sędzia imigracyjny nakazał mu usunięcie, ale nigdy go nie opuścił.

Mężczyzna aresztowany w tym miesiącu i oskarżony o gwałt i morderstwo Rachel Morin, matki pięciorga dzieci ze stanu Maryland, to imigrant z Salwadoru, który nielegalnie przedostał się do Stanów Zjednoczonych trzy razy w ciągu dwóch miesięcy, został wydalony, a następnie niezauważony wszedł do swojego domu . Czwarta próba.