25 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Podiatrzy zalecają konsultację ze specjalistą przy zakupie nowych butów do ćwiczeń

Madryt, 29 miast. (prasa europejska) –

Oficjalne Kolegium Podiatrów Wspólnoty Madrytu (Cupuma) zaleciło zasięgnięcie opinii eksperta przy zakupie lub rozdaniu pary tenisówek na Boże Narodzenie, aby otrzymać spersonalizowaną poradę poprzez analizę biomechaniczną chodzenia i odcisku stopy. Warunek częstego ćwiczenia.

Organizacja poleciła również osobom, które kochają sport, rozciąganie przed i po ćwiczeniach, oprócz przestrzegania dobrej diety i nawodnienia, aby uniknąć chorób. Środki te zapobiegną nawet 80 procentom chorób, które mogą wystąpić w wyniku złej praktyki szkoleniowej. Ponadto podkreślali, że urazy te mogą powodować bardzo poważne problemy zdrowotne stóp.

W tym sensie wskazuje, że podologia sportowa jest potrzebna nie tylko zawodowcom sportowym, ale wszystkim tym, którzy angażują się w minimalną praktykę sportową. Chociaż dbanie o zdrowie, unikanie potencjalnych szkód i poprawa sprawności fizycznej jest ważne i korzystne dla każdego, jest to jeszcze ważniejsze dla osób ćwiczących regularnie i dla innych grup, takich jak dzieci.

Zalecają również sprawdzenie stanu butów i sprawdzenie, czy nie są zdeformowane lub noszone na podeszwie oraz podkreślenie, że tylko pediatrzy mają uprawnienia i
Umiejętność poznania wszystkich pytań związanych z prawidłowym funkcjonowaniem stóp.

READ  Specjaliści widzą kryzys środowiskowy w Torreón spowodowany zmianami klimatycznymi, El Siglo de Torreón