20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pierwszy przezroczysty laptop Lenovo.  Po wypróbowaniu jestem przekonany, że nie będzie jedyny

Pierwszy przezroczysty laptop Lenovo. Po wypróbowaniu jestem przekonany, że nie będzie jedyny

  • Koncepcja przezroczystego laptopa Lenovo ThinkBook jest tym, czego szukaliśmy na MWC

  • Inny produkt będący awangardą technologii

Tutaj znajdziesz przezroczyste notesy. Mobile World Congress 2024 dopiero się rozpoczął, a my mamy już jedno z najbardziej zaskakujących urządzeń ostatnich lat. Taka jest koncepcja laptopa Lenovo ThinkBook z przezroczystym ekranem, prototypu użytego laptopa Przezroczysty panel MicroLED o przekątnej 17,3 cala.

Mogliśmy spędzić trochę czasu bawiąc się tym laptopem i byliśmy zachwyceni tą koncepcją. Oczywiście wrażenia wizualne nie dorównują temu, co samo Lenovo oferuje w swoich ThinkBookach, ale ten przezroczysty laptop otwiera drzwi do wielu możliwości. i, Jeśli chodzi o koncepcję, była ona bardzo solidna w działaniu..

Przezroczyste panele nie są nowością. Producenci tacy jak LG i Samsunga Już rozpoczęli jego produkcję. Firma Lenovo wykorzystała tę technologię rozwijających się ekranów, aby dodać ją do kategorii, w której ma duże doświadczenie.

Laptop, w którym nie możemy schować się za ekranem

ThinkBook Transparent jest wyposażony w przezroczysty panel, dzięki któremu możesz to zrobić praktycznie Brak obramowań, a obszar klawiatury jest przezroczysty. Na oficjalnych zdjęciach wygląda bez zarzutu.

Pod względem wielkości i budowy nie różni się zbytnio od innych 17-calowych laptopów. Po bokach mamy parę portów USB oraz aluminiową podstawę pod szybą, pod którą wyświetlana jest klawiatura, oraz pod przezroczystym ekranem.

To, co niewątpliwie rzuca się w oczy, to przezroczysty panel microLED. Choć nie pierwszy raz się z tym spotykam, faktem jest, że w laptopach wciąż nieczęsto spotyka się tak wysoką jakość. Kontrast kolorów jest doskonałyCo pomaga zwiększyć efekt przezroczystości.

Odwiedzaliśmy strony internetowe, poruszaliśmy się po menu Windows i rysowaliśmy w programie Paint. Obszary „białe” pozostają przezroczyste, ale obszary z kolorem są wyraźnie widoczne.

READ  Zdjęcia przedstawiające konstrukcję nowego flagowca są całkowicie przefiltrowane

Jak wyjaśnia Lenovo, panel przybywa Jasność 1000 nitów. Mogliśmy go przetestować jedynie w pomieszczeniach zamkniętych i w warunkach oświetleniowych, które pomogły poprawić jego widoczność, ale pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne.

Wydaje mi się, że przezroczysty ekran słabo oddaje odcienie bieli. Nie chodzi o to, że są już przezroczyste, jak zamierzono, ale o to, że niebiesko-fioletowy kolor jest wyraźnie zauważalny.

Lenovo nie przegapi okazji, aby porozmawiać o treściach generowanych przez sztuczną inteligencję. Będzie możliwość zaprezentowania tych przezroczystych notatników Treść dostosowana do środowiska. W zależności od tego, co znajduje się za ekranem, zmodyfikuj to, co się na nim pojawia. W naszym demo nie mogliśmy przetestować tej funkcjonalności, ale jest to pomysł, który przedstawiło Lenovo. W końcu jest to koncepcja, której uczą w celu stymulowania dyskusji na ten temat i wysłuchania opinii różnych użytkowników.

Przezroczysty laptop Lenovo to koncepcja, podobnie jak telewizor LG, który ostatecznie został urzeczywistniony w dostępnym w sprzedaży modelu OLED T. Lenovo jest pierwszą firmą, która zastosowała nowe, w pełni funkcjonalne panele MicroLED, choć Samsung wprowadził podobną koncepcję ponad dekadę temu. Coś się w tym czasie zmieniło: Panele przezroczyste są już produkowane w dużych ilościach.

Lenovo było producentem, który odważył się go wyprodukować, ale jestem przekonany, że więcej marek będzie próbowało podobnych prototypów. To nie jest szaleństwo. Użytkowanie jest bardzo podobne do laptopa, koszt produkcji nie musi znacząco wzrosnąć, a ma wiele zalet, takich jak prostsza konstrukcja czy możliwość „wtapiania się” obrazu na ekranie w otoczenie, co jest trendem stają się coraz bardziej obecne wraz z pojawieniem się rzeczywistości mieszanej.

READ  Te bezprzewodowe słuchawki Xiaomi kosztują tylko 2 euro

Ta koncepcja przejrzystego laptopa jest dokładnie tym, czego można się spodziewać po konferencji technologicznej, takiej jak Mobile World Congress. Innowacyjne i praktyczne produkty wykorzystujące najnowsze dostępne dla Ciebie składniki. Nie będziemy mogli go kupić, ale po pewnym czasie wypróbowania jestem bardzo ciekawa, jak wykorzystuję go w życiu codziennym.

W Chatace | Nadchodzi boom na przezroczyste wyświetlacze i wiemy, czego chcą: wymiany całego szkła

nie przegap MWC w Barcelonie 2024 (#MWC24)największe i najbardziej wpływowe wydarzenie komunikacyjne na świecie, organizowane przez GSMA w Barcelonie Od 26 do 29 lutego 2024 r.

Porady udzielane przez markę