19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Peso spada po otwarciu pod presją rosnącego dolara

Peso spada po otwarciu pod presją rosnącego dolara

agencji Reutera. – Peso operuje dziś ze stratami po otwarciu, pod presją wzrostu kursu dolara po publikacji serii danych ekonomicznych w Stanach Zjednoczonych, które mogą skłonić Rezerwę Federalną do utrzymania restrykcyjnego tonu w polityce pieniężnej.

Lokalna waluta wzrosła poprzedniego dnia do 19,2638 jednostek za dolaraJest to najwyższy poziom od początku grudnia, napędzany optymizmem inwestorów co do perspektyw gospodarki zewnętrznej.

Kurs peso wynosi 19,3960 jednostek za dolara, co oznacza spadek o 0,17% w porównaniu ze środowym kursem referencyjnym.

Przeczytaj także: Ustalenie porządku obrad szczytu AMLO, Biden i Trudeau w Meksyku

Oczekuje się, że podczas sesji kurs wymiany będzie wahał się między 19,25 a 19,43 peso za dolara.Banco Base powiedział w notatce badawczej wysłanej do klientów.

Inwestorzy będą oczekiwać na protokół z ostatniego posiedzenia Banco de México w sprawie polityki pieniężnej, które zostanie opublikowane w czwartek, w oczekiwaniu na więcej sygnałów dotyczących polityki stopy procentowej tego podmiotu.

W środę protokoły z grudniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej dostarczyły nieco dodatkowych informacji na temat tego, kiedy zakończy się cykl zacieśniania polityki pieniężnej w USA.

BMV otwiera się wyżej

Meksykańska Giełda Papierów Wartościowych (BMV) notuje niewielkie wzrosty na czwartkowym otwarciu, przy mieszanych wynikach największych graczy w indeksie referencyjnym, co zwiększyło pewną ostrożność inwestorów w stosunku do ryzykownych aktywów.

Indeks wyprzedzający S&P/BMV IPC, który obejmuje 35 spółek o największym obrocie na lokalnym rynku, krótko po rozpoczęciu sesji wzrósł o 0,31% do 50 305,98 pkt.

Wzrosty akcji spółek z sektora finansowego zniwelowały spadki notowane dziś przez spółki wydobywcze.

Śledź nas w Google News, aby być na bieżąco

READ  Oto cena dolara w stosunku do meksykańskiego peso dzisiaj, poniedziałek, 17 lipca 2023 r