29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Papież Franciszek przybywa do Mongolii i będzie odpoczywał przez cały dzień

Papież Franciszek przybywa do Mongolii i będzie odpoczywał przez cały dzień

On Papież Franciszek przyszedł do MongoliaBędzie zatem pierwszym papieżem, który odwiedzi ten kraj, aby dodać otuchy małej wspólnocie katolickiej, która liczy około 1400 osób, i będzie odpoczywał przez cały dzień, aby zregenerować siły po 9,5-godzinnym locie i rozkładzie lotów.

Po przybyciu na lotnisko międzynarodowe Czyngis-chan Został przyjęty przez ministra spraw zagranicznych Pattsega Batmunkha i młodą kobietę, która poczęstowała go suszonym jogurtem, co jest typowym zwyczajem w tym kraju, a następnie spotkali się na kilka minut w poczekalni lotniska, gdzie odbędzie się oficjalna ceremonia powitalna. miejsce jutro.

Następnie Franciszek uda się na spoczynek do prowincji, rezydencji namiestnika Ułan BatorKardynała Giorgio Marengo, gdyż Watykan nie ma w kraju nuncjusza papieskiego.

Podczas wizyty Papież potwierdził, że przybył z wizytą do A miasto trochę Mieszka na rozległym terenie, w małym miasteczku „ale z wielką kulturą” i został poproszony o kontemplację ciszy stepu, bo – jak stwierdził – „Mongolię rozumie się zmysłami”.

2 września będzie zarezerwowany dla nominacji instytucjonalnych: l jutro Z władzami cywilnymi, wśród nich prezydentem i premierem, a po południu z biskupami, księżmi i konsekrowanymi misjonarzami, około 80 w całym kraju, gdyż diecezji jest tylko 9, z czego 4 w stolicy, gdzie 40 proc. procent populacji tego stanu, czyli jednego z najgęściej zaludnionych stanów na świecie.

Franciszek spotka się z duchowieństwem w katedrze święty Piotr f PabloZostał zbudowany w XX wieku z konstrukcją przypominającą jurty, typowe okrągłe namioty Azji Środkowej budowane w ten sposób, aby schronić się przed zimnymi i silnymi wiatrami stepowymi, a wśród śmieci znajduje się posąg Matki Boskiej przez kobietę wiele lat temu, która później została ustanowiona i czczona jako Matka Nieba.

READ  Obywatelstwo USA 2023: Jak uzyskać obywatelstwo? Wymagania i koszty | Proces naturalizacji w Stanach Zjednoczonych | Formularz N-400 | USA | USA | MX | Wskazówki | używa

On tata 3 września po południu w Step Arena zostanie odprawiona także msza dla 1500 wiernych mieszkających w Mongolii, z których 90 procent mieszka w stolicy, ale jest jeszcze kolejny tysiąc wiernych z różnych sąsiadujących krajów, takich jak Rosja, Chiny, Tajlandia, Kazachstan, Kirgistan, Azerbejdżan i Wietnam.

W niedzielę będzie przewodniczył pracom ekumeniczny oraz dialog międzyreligijny w teatrze Hunów, w którym wezmą udział przedstawiciele szamanizmu, szintoizmu, buddyzmu, islamu, judaizmu, hinduizmu i innych religii.

4 września to ostatni dzień wyjazdu Franciszek Otwarty zostanie Casa de la Caridad, miejsce schronienia i pomocy najbardziej potrzebującym ludziom w kraju, gdzie 36 procent populacji żyje poniżej progu ubóstwa.

Według informacji z EFE