22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Oto jak sieci społecznościowe wpływają na wybór partnera

Oto jak sieci społecznościowe wpływają na wybór partnera

Sieci społecznościowe zniekształcają percepcję ludzi. Zdjęcie: Shutterstock

A Wiedza o społeczeństwie Okazało się, że większość młodzież Uczestnicy zgłaszali, że czują się zdezorientowani co do wyboru, jeśli chodzi o decyzje dotyczące randek.

Wstępna analiza sugeruje, że ponad połowa młodych ludzi doświadcza dezorientacji przy wyborze partnera, a kobiety wydają się częściej niż mężczyźni wyrażać dezorientację przy wyborze partnera.

Wyniki badań zostaną zaprezentowane na dorocznej konferencji Towarzystwa Biologii Doświadczalnej w Pradze. Jest to inicjatywa Fundacja Badań nad Etofilią Ll (Indie), Grupa badawcza zajmująca się biologią behawioralną i badaniami nad zdrowiem publicznym, która niedawno rozpoczęła swoje badania Jak cyfryzacja społeczeństwa reguluje ludzkie zachowanie.

Wpływ sieci społecznościowych na relacje

Ponieważ jest wszędzie portale społecznościowe A cyfrowe randki w życiu codziennym ludzie są teraz narażeni na wiele Więcej potencjalnych partnerów niż kiedykolwiek wcześniejJednak dostępność popularnych aplikacji randkowych i łatwość optymalizacji zdjęć mogą zniekształcać rzeczywistość puli dostępnych kandydatów na randki.

„Wybór partnera to a Złożony proces psychologicznyna które wpływa wiele Czynniki społeczneTakich jak wygląd, osobowość i status finansowy” – powiedział Chayan Munshi, założyciel i dyrektor generalny Fundacji Badań Etophilia w Santiniketan w Indiach.

„W ostatnim czasie duży wpływ na to mają media społecznościowe, w których ciągły kontakt z treściami o charakterze prowokacyjnym lub atrakcyjnym seksualnie tworzy pewne postrzeganie rzeczywistości w sposobie myślenia młodych ludzi, co ostatecznie powoduje zamieszanie w zakresie wyboru potencjalnych małżonków. Zaczęło się od The projekt obejmował obserwację na dużą skalę wzorców ludzkich zachowań w odniesieniu do wyboru partnera. „Po tym badaniu obserwacyjnym nastąpiły bezpośrednie interakcje z grupą młodych ludzi przy użyciu otwartego kwestionariusza”.

Jak przeprowadzono badanie w mediach społecznościowych?

Wstępne ustalenia dotyczące tego trwającego projektu pochodzą z ankiety przeprowadzonej wśród młodzieży w Indiach, gdzie większość uczestników była w wieku od 18 do 30 lat.

READ  Pjongjang przysięga wojskową odpowiedź na „obserwatora burzy” | świat | Dr..

Wyniki są obecnie poddawane dalszej analizie i przygotowywane jest rozszerzone badanie obejmujące bardziej szczegółowe kierunki badań.

W ankiecie znalazły się pytania związane z wyborem partnera życiowego, takie jak: „Czy czujesz się zagubiony przy wyborze partnera życiowego?”, „Jakimi kryteriami kierujesz się przy wyborze partnera życiowego?”, „Czy nadal szukasz innego małżonka, jeśli jesteś już w stałym związku?” I „Czy chcesz przejść na „najlepszą opcję” przy wyborze partnera życiowego?”

Wyniki

Te wstępne wyniki to pokazują Wizualizuj dostępność Od jednego Potencjalny partner Może stronniczość W ten sposób Ludzie oceniają wybory Twojego partneranawet jeśli są już w związku.

„Następuje na przykład znaczny wzrost i spadek osobistych interakcji społecznych” – dodaje Munshi. „To ujawnia zamieszanie, gdy ludzie szukają partnera i może ujawnić zawiłości, jeśli chodzi o utrzymanie związku”.

Munshi ma nadzieję, że w ten sposób trwające badania pomogą lepiej zrozumieć ewolucję wyboru partnera u ludzi. „Nasza hipoteza zdecydowanie na to wskazuje”Indeks przyjemności’ Również ’wysoki Do Adrenalina„Z relacji, które zyskujesz.” Wielkie znaczenie w Pokolenia dodatkowy młodzież Zamiast długoterminowej stabilności.”

„Niepokojące jest to, że impulsywność lub dezorientacja mogą prowadzić do niestabilności w zachowaniach związanych z utrzymywaniem relacji międzyludzkich, co w rzeczywistości wpływa na normalne zachowania społeczne ludzi”.

Chayan Munshi, założyciel i dyrektor generalny Fundacji Badawczej Etophilia w Santiniketan

„Obecny wzorzec jest na tyle zauważalny, że sugeruje, że może to zmodyfikować normy społeczne dotyczące zachowań związanych z wyborem partnera u młodych ludzi, co może mieć znaczący wpływ na obwody behawioralne w mózgu” – mówi Munshi. „W dłuższej perspektywie może to zmienić podstawowy protokół ewolucyjnych strategii łączenia się w pary”.