2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Xi Jinping ostrzega przed ponownym niebezpieczeństwem zimnej wojny w regionie Azji i Pacyfiku

Wysłano:

11 listopada 2021 12:42 GMT

Chiński prezydent skrytykował wzrost protekcjonizmu na świecie, co dodatkowo zwiększa oskarżenia kierowane pod adresem Pekinu w związku z pandemią Covid-19.

Prezydent Chin Xi Jinping wezwał, by nie siać podziałów ideologicznych z powodów geopolitycznych, jak powiedział, że „są skazane na porażkę”, co zostało wyrażone na wirtualnym szczycie Współpracy Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC). za jego skrót w języku angielskim).

Prezydent Chin, który sprzeciwiał się tworzeniu „małych kółek opartych na kryteriach geopolitycznych”, oświadczył, że „region Azji i Pacyfiku nie może i nie powinien powrócić do konfrontacyjnego i dzielącego stanu epoki zimnej wojny”.

Przemówienie Xi Jinpinga, które wygłosił przeciwko krajom wyznającym unilateralizm i protekcjonizm, pojawiło się pośród kontrowersji wokół Tajwanu i nowego sojuszu wojskowego AUKUS między Stanami Zjednoczonymi, Australią i Wielką Brytanią.

Prezydent Chin wezwał także liderów forum do ułatwienia handlu i inwestycji, a także utrzymania stabilności i funkcjonowania łańcuchów produkcyjnych i dostawczych. W tym sensie wzywał do promowania wzrostu gospodarczego i transformacji środowiska w celu zmniejszenia emisji zanieczyszczeń.

READ  Ekwador. Więźniowie strzelają do policji w więzieniu, podczas zamieszek ginie 118 osób